fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Budka: Żądamy przeprosin dla milionów Polaków od Jarosława Kaczyńskiego

Żądamy przeprosin dla milionów Polaków od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – powiedział lider PO Borys Budka, który w Oświęcimiu odniósł się m.in. do słów prezesa PiS w Sejmie o „chamskiej hołocie” pod adresem opozycji.

„Mieliśmy gest posłanki Lichockiej i wszyscy go widzieli, a od wczoraj mamy sformułowanie Jarosława Kaczyńskiego. I w tym miejscu chcę jasno powiedzieć: żądamy przeprosin, żądamy przeprosin dla milionów Polaków, w stosunku do których wyraził swoje słowa pan Jarosław Kaczyński. To powinno być prostu słowo >>przepraszam<<, bo mamy tego dość” – powiedział Budka.

Przypomniał, że prezes PiS podczas czwartkowej debaty w Sejmie użył słów „chamska hołota” pod adresem opozycji.

„Wczoraj w Sejmie pan Jarosław Kaczyński po raz kolejny pokazał swój prawdziwy stosunek do takich ludzi jak Sebastian (Kościelnik), do rodziców Igora Stachowiaka, do ludzi, którzy ośmielili się przeciwstawić się tej władzy” – dodał lider PO.

Borys Budka i kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski dziś w Oświęcimiu spotkali się z Sebastianem Kościelnikiem, którego auto uczestniczyło trzy lata temu w wypadku limuzyny ówczesnej premier Beaty Szydło; odprowadzili go do sądu na kolejną rozprawę.

W czwartek podczas debaty w Sejmie szef PO Borys Budka zwrócił się do ministrów i polityków PiS, w tym prezesa Jarosława Kaczyńskiego, którzy rozmawiali przy ławach rządowych, aby usiedli.

„To nie jest pana folwark panie prezesie” – mówił Budka do Kaczyńskiego.

Wicepremier Piotr Gliński odparł, że wotum nieufności, to „hucpa i skandal”. Prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki zwracał uwagę Budce.

Barbara Nowacka powiedziała, że „ma wrażenie, iż pan poseł Kaczyński nazwał nas hołotą”. Budka napisał na Twitterze, że w czasie wystąpienia posłanki Nowackiej

„Kaczyński nazywa posłów opozycji chamską hołotą”. „Prawdziwa twarz PiS. Buta i arogancja” – napisał szef PO.

PAP

drukuj