fot. twitter/ Jakub Szymczuk/KPRM

Prezydent A. Duda do piłkarzy po wygranym meczu z Litwą: Jak zawsze przynieśliście wiele radości

Prezydent Andrzej Duda po wygranym przez reprezentację polski wtorkowym meczu z Litwą odwiedził piłkarzy w szatni. „Bardzo dziękujemy. Jak zawsze wiele radości panowie przynieśliście kibicom” – powiedział prezydent. Na meczu obecny był także premier Mateusz Morawiecki.

We wtorek wieczorem Polska wygrała z Litwą 4:0 (2:0) w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbył się w Warszawie. Biało-czerwoni przygotowują się do mistrzostw świata w Rosji (14 czerwca-15 lipca), ich rywale nie zdołali do nich awansować.

Andrzej Duda po meczu odwiedził piłkarzy w szatni; nagranie z wizyty opublikowano na Facebooku. Prezydent osobiście podziękował i uścisnął dłoń każdemu z piłkarzy oraz trenerowi Adamowi Nawałce.

„Bardzo ładny mecz. Nic tylko trzymać kciuki i życzyć powtórki takich wyników za te kilka dni za Bugiem” – chwalił zawodników.

Prezydent podziękował piłkarzom za ich grę.

„Jak zawsze wiele radości panowie przynieśliście tutaj, kibicom na stadionie i pewnie milionom przed telewizorami” – powiedział prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że widać w drużynie dobrego ducha.

„Cieszę się, że panowie jesteście tacy zmotywowani, bo to jest sprawa, wydaje mi się, podstawowa w sporcie” – powiedział.

Selekcjoner reprezentacji Polski zapewnił głowę państwa, że drużyna jest przygotowana „w każdych warunkach”.

„Gramy, walczymy dalej” – mówił.

Prezydent w szatni rozmawiał też z dyrektorem polskiej reprezentacji Tomaszem Iwanem.

„Pan Tomasz Iwan ma dziś urodziny. Młodsi Koledzy zrobili Mu piękny prezent wygrywając mecz i ja także dołączam się do życzeń. 100 lat i mistrzostwa świata!” – napisał później na Twitterze.

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1006606003448795136

Po zakończonym meczu Andrzej Duda udostępnił na Twitterze swoje zdjęcie z trybun Stadionu Narodowego w towarzystwie ministra sportu Witolda Bańki.

„Dziękujemy Biało-Czerwonym za zdecydowane zwycięstwo i trzymamy kciuki za powtórzenie tego wyniku w Rosji. Polska gola!!!” – napisał.

Na meczu obecny był również premier Mateusz Morawiecki z rodziną. Zdjęcia kibicującego szefa rządu opublikowała Kancelaria Premiera na Twitterze.

„Wszyscy jesteśmy biało-czerwoną drużyną!!!” – napisano.

PAP/RIRM

drukuj