fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

R. Czarnecki: To senatorowie PiS są namawiani przez opozycję na zmianę barw klubowych, a nie na odwrót

To senatorowie PiS są namawiani przez opozycję na zmianę barw klubowych, a nie na odwrót – powiedział europoseł Ryszard Czarnecki.

Polityk odniósł się w ten sposób do spekulacji, jakie pojawiły się w mediach. Zgodnie z nimi Prawo i Sprawiedliwość, chcąc uzyskać większość w Senacie, ma nakłaniać senatorów z innych ugrupowań do transferu. W zamian klub ma oferować wysokie stanowiska i inne korzyści.

Europoseł Ryszard Czarnecki stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom.

– Ja słyszałem coś zupełnie odwrotnego. Ja słyszałem, że wodzeni na pokuszenie – o czym mówią w rozmowach prywatnych senatorowie Platformy – są senatorowie Prawa i Sprawiedliwości. Są nagabywani czy kuszeni przez opozycję. Nie słyszałem, żeby Prawo i Sprawiedliwość występowało w roli kusiciela, a w takiej roli jeszcze PiS nie występował – podkreślał Ryszard Czarnecki.

Zjednoczona Prawica zwyciężyła w wyborach parlamentarnych, osiągając bezwzględną większość w Sejmie. Jednak w Senacie utraciła większość, uzyskując 48 mandatów.

Wczoraj PiS złożył do SN protesty wyborcze dotyczące wyników wyborów do Senatu w 6. okręgach. Partia rządząca domaga się ponownego przeliczenia głosów. Wskazuje m.in. na dużą liczbę głosów nieważnych.

RIRM

drukuj