wigilijnedzielo.caritas.pl

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Trwa kolejna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku Caritas przygotowała ponad dwa miliony świec, z których sfinansuje potrzeby dzieci w Polsce i w krajach Bliskiego Wschodu.

Akcja Caritas pierwszy raz odbyła się w 1994 roku. Od tamtego czasu rozprowadzane świece stały się symbolem wigilijnego stołu.

W tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom włączyła się para prezydencka.

– Szanowni państwo! Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego jak co roku zachęcamy do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom – apeluje prezydent Andrzej Duda.

Kupując świecie, pomagamy dzieciom z ubogich rodzin. W tym roku akcja jest wyjątkowa, ponieważ 10 groszy uzyskane z każdej z wigilijnych świec, zostanie przeznaczone na wsparcie dzieci z krajów Bliskiego Wchodu dotkniętych konfliktami zbrojnymi.

– Niech nasze domy rozjaśni światło świec Caritasu. Podzielmy się swoim rodzinnym ciepłem z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy. Zebrane środki pozwolą sfinansować tysiącom dzieci obiady, zajęcia rehabilitacyjne i inne ważne potrzeby – mówi Agata Kornhauser-Duda, pierwsza dama.

W tym roku z powodu koronawirusa w potrzebie jest więcej rodzin. Kupując świece w parafiach lub diecezjalnych ośrodkach Caritas, możemy sprawić, że te święta będą dla kogoś wyjątkowe.

– Życzę Państwu, życzę nam wszystkim, byśmy razem, solidarnie pokonali obecne trudności. Bądźmy sobie bliscy i otwarci na innych – zachęca prezydent RP.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl