fot. PAP/Marcin Obara

Prezydent A. Duda: „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to nagroda za wzorcowe przestrzeganie prawa pracy

„Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to nagroda za wzorcowe przestrzeganie prawa pracy, za stwarzanie takich warunków w zakładzie, że pracownik ma poczucie, że to jest jego miejsce, w którym czuje się dobrze – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia statuetek w XVI edycji konkursu.

Podczas uroczystości wręczenia statuetek i certyfikatów w XVI edycji Konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, która odbyła się dziś w Warszawie prezydent RP podkreślił, że żadne państwo nie rozwinie się na niewolniczej pracy społeczeństwa.

„Państwo może się rzeczywiście rozwinąć tylko i wyłącznie na realizacji dobra wspólnego przez wszystkich, z głębokim poczuciem tego, że przyczyniają się swoją pracą nie tylko do utrzymania własnej rodziny, ale także do budowania wielkiej wspólnoty” – mówił.

Według Andrzeja Dudy także pracodawcy potrzebują świadomości, że nie tylko budują zysk i zamożność firmy, ale że pracownicy są ze swojej pracy zadowoleni.

„Będą wtedy pracowali wydajniej, będą pracowali lepiej. Ludzie mają pracować bezpieczniej, w godnych warunkach, żeby chętnie przychodzili do pracy, a nie budzili się rano ze wstrząsem, że muszą znowu iść do roboty” – zaznaczył.

Zdaniem prezydenta RP przestrzeganie prawa i dialog między pracodawcą i pracownikiem to podstawa społecznej gospodarki rynkowej.

„Ta nagroda jest nagrodą za to wszystko: za (…) dobrze prowadzony dialog społeczny, za wzorcowo przestrzegane warunki bezpieczeństwa i higieny pracy, za wzorcowo przestrzegane warunki prawa pracy (…), za godne traktowanie pracowników w każdym calu, za stwarzanie takich warunków w zakładzie pracy, że pracownik przychodzi i ma poczucie, że to jest jego miejsce, w którym czuje się godnie i dobrze” – wyjaśnił prezydent RP.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl