fot. PAP/Tomasz Gzell

Solidarna Polska chce, by stanowisko ws. sytuacji na granicy z Białorusią i zachowania posłów opozycji zajął D. Tusk

Solidarna Polska chce, by stanowisko w sprawie sytuacji na wschodniej granicy i zachowania posłów opozycji zajął Donald Tusk. Według zapowiedzi Borysa Budki jeszcze dzisiaj lider Platformy Obywatelskiej ma wygłosić oświadczenie.

– Wzywamy Donalda Tuska, żeby zareagował, żeby zdyscyplinował posłów, którzy działają nie tylko przeciwko państwu polskiemu, ale również przeciwko całej wspólnocie europejskiej, która jednoznacznie w oświadczeniu Komisji Europejskiej wspiera działania polskiego rządu w ciężkich chwilach, które dotyczą wojny hybrydowej – powiedział Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska.

– Takie zachowania są absolutnie niedopuszczalne. Wrażliwość, która jest na ustach polityków opozycji, nie ma nic wspólnego z tym, co naprawdę jest ich intencją. Tu chodzi o wywołanie awantury – dodał polityk.

Nie milkną słowa krytyki po wypowiedzi Władysława Frasyniuka, który nazwał żołnierzy Wojska Polskiego, pilnujących granicy polsko-białoruskiej, watahą psów i śmieciami. Do słów byłego opozycjonisty PRL odniósł się m.in. premier Mateusz Morawiecki. Z kolei minister obrony narodowej składa zawiadomienie do Prokuratury ws. znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego. [czytaj więcej]

TV Trwam News

drukuj