fot. facebook.com/PatrykJaki

Solidarna Polska zgłasza drobne zastrzeżenia dotyczące „Polskiego Nowego Ładu”

Solidarna Polska popiera „Polski Nowy Ład”, jednak ma zastrzeżenia do kilku kwestii. Chodzi między innymi o finansowanie programu. Politycy tej formacji uważają, że nie należy się zgadzać na uzależnienie środków europejskich – które będą w części finansować program – od oceny ideologicznej. Część z zastrzeżeń dotyczy też polityki energetycznej.

O ocenę „Polskiego Nowego Ładu” był pytany europoseł Patryk Jaki. Kilka dni temu odbyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy w sprawie założeń programu.

Polityk Solidarnej Polski zwrócił uwagę na kwestię finansowania „Polskiego Nowego Ładu”. Środki na jego realizację będą pochodzić z polskiego budżetu, dotacji, pożyczek i budżetu UE.

– Mamy obawę, którą konsekwentnie zgłaszamy, że część środków może być zabrana, jeśli urzędnicy będą korzystali z rozporządzenia o warunkowości. W „Nowym Ładzie”, jak rozumiem, będą też środki, które będą pochodziły bezpośrednio z budżetu. Tam będą programy, o których Solidarna Polska mówiła od dawna, czyli na przykład program mówiący o tym, aby emerytury były wypłacane bez podatku. Bardzo się z tego cieszymy i to popieramy – powiedział Patryk Jaki.

Wczoraj poznaliśmy 10 głównych haseł programu, który ma być realizowany po epidemii koronawirusa.

Hasła odnoszą się m.in. do zdrowia, rozwoju, rodziny, przedsiębiorczości. Prezentacja całego programu ma się odbyć 20 marca.

RIRM

drukuj