Solidarna Polska chce bezstronnych ekspertów

Solidarna Polska apeluje o zakończenie wojny polsko-polskiej i domaga się powołania międzynarodowej komisji ws. katastrofy smoleńskiej.

Gra rosyjskich służb w sprawie katastrofy, która służy wywoływaniu emocji i dzieleniu społeczeństwa oraz wiele niewyjaśnionych wątków w tej sprawie  – powodują, że konieczne jest powołanie niezależnej komisji – akcentuje Zbigniew Ziobro, Lider SP.

Partia ta chce, by sprawą zajęli się bezstronni eksperci, a nie politycy. Dlatego w skład komisji ma wchodzić „czynnik międzynarodowy”. Na jej czele ma stanąć szef Polskiej Akademii Nauk, a jej członkami będą też szefowie Polskiej Akademii Umiejętności, Najwyższej Izby Kontroli czy Rzecznik Praw Obywatelskich.

– Solidarna Polska będzie naciskać na prezydenta, premiera i na rządzącą w Polsce koalicje, by powstała taka komisja. Przypomnę stanowisko przedstawicieli NATO, jak i administracji amerykańskiej jest takie, że oni są gotowi zaangażować się wyjaśnianie katastrofy smoleńskiej ale uzależniają to od stanowiska oficjalnych władz państwowych, które są takie a nie inne. Dlatego SP na najbliższym posiedzeniu Sejmu będzie domagać się, by na forum plenarnym stanęła kwestia naszej uchwały, gdzie właśnie proponujemy powołanie takiej komisji, w której nie byłoby miejsca dla polityków, parlamentarzystów żeby nie było podejrzenia o interesy partyjne, polityczne. Mamy nadzieję, że w ramach takiej komisji rolę podmiotową, samodzielną mieliby przedstawiciele, pełnomocnicy rodzin pokrzywdzonych – powiedział Zbigniew Ziobro.    

 SP skieruje także wniosek do komisji etyki ws. kolejnych bulwersujących wypowiedzi posła Janusza Palikota. Palikot przekracza wszelkie dopuszczalne granice wypowiedzi w demokracji parlamentarnej bezczeszcząc pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej – mówi Zbigniew Ziobro.

Obraża śp. pana prezydenta, śp. wszystkich dowódców poszczególnych rodzajów sił zbrojnych, którzy zginęli w trakcie tej katastrofy, wiele zacnych postaci, też przedstawicieli różnych nurtów politycznych, którzy byli obecni na tym pokładzie, nazywając tą wizytę pijacką. To jest rzecz niedopuszczalna i trzeba na to reagować, trzeba to napiętnować. Każdą patologię trzeba nazywać patologią stąd wniosek Solidarnej Polski o pozwanie pana Palikota do komisji etyki, tym bardziej, że temu towarzyszyły też inne skandaliczne wypowiedzi, w tym atak na wielkiego, wybitnego Polaka- Romana Dmowskiego, który jest jednym z założycieli polskiej państwowości po zaborach. Położył tutaj ogromne zasługi, a dziś wyzywa go Palikot od hitlerowców i faszystów – powiedział polityk Solidarnej Polski.

RIRM

drukuj