SP zabiera głos ws. nacjonalizmu na Majdanie

SP chce przyjęcia przez Sejm uchwały ws. izolowania skrajnie nacjonalistycznych sił z kijowskiego Majdanu. Politycy tej partii podkreślają jednocześnie, że SP jest życzliwa i zaangażowana we wsparcie dla wolnej i demokratycznej Ukrainy.

Lider SP Zbigniew Ziobro mówił, że trzeba wspierać te siły, które walczą o standardy europejskie.  Wśród tych standardów – podkreślał – jest szacunek dla innych, odrzucenie tego co stanowi podstawy do budowy nienawiści i niechęci pomiędzy narodami.

Poseł Mieczysław Golba, inicjator uchwały przypomniał słowa Ołeha Tiahnyboka, szefa Swobody.

– On mówił tak: „Oni się nie bali, tak jak i my nie powinniśmy się bać. Brali karabin na plecy i szli do lasu. Przygotowywali się i walczyli z Moskalami, z Niemcami, z żydostwem i innym robactwem”. To znaczy, że my Polacy zostaliśmy nazwani „innym robactwem”. To znaczy, że dzisiaj ta skrajna organizacja chce przejąć władzę na Ukrainie. Widzimy, że zbroją się i to mocno, w związku z tym może dojść do rozlewu krwi. Polska nie powinna na to patrzeć łagodnym okiem – stwierdza poseł Mieczysław Golba.

Parlamentarzysta przypomniał, że zwrócił się w ubiegłym tygodniu  do prezydenta Bronisława Komorowskiego o zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w celu określenia jasnego stanowiska polskiego rządu w tej sprawie.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl