fot. PAP/Tomasz Gzell

R. Fogiel: Nawet jeśli SP nie poprze Funduszu Odbudowy w Sejmie, nie wpłynie to na stabilność obozu rządzącego

Nawet jeśli Solidarna Polska nie poprze Funduszu Odbudowy w Sejmie, nie wpłynie to na stabilność obozu rządzącego – mówił we wtorek poseł i wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel.

Krajowy Plan Odbudowy jest częścią Nowego Polskiego Ładu. Środki europejskie mają pomóc polskiej gospodarce po pandemii COVID-19. Aby program był realizowany, zgodę na jego ratyfikację musi wyrazić Sejm. Na ten moment Solidarna Polska podtrzymuje, że Fundusz Odbudowy to krok w stronę federalizacji Europy i dalej nie chce poprzeć decyzji, jakie premier Mateusz Morawiecki podejmował na unijnym szczycie.

– Jeżeli by się jednak okazało, że Solidarna Polska nie chce zagłosować, to tego typu działania nie wpływają na spójność koalicji i na wewnętrze relacje w niej – powiedział na antenie Polskiego Radia poseł Radosław Fogiel.

Poseł i wicerzecznik PiS tłumaczył, że Krajowy Plan Odbudowy zostanie przyjęty, bo swoje poparcie dla dokumentu zadeklarowała Lewica. Koalicja Obywatelska oraz Polskie Stronnictwo Ludowe stawiają warunki.

TV Trwam News

drukuj