Ruch Oburzonych o stanie Państwa

W przeddzień 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Sali Konferencyjnej Domu Literatury w Warszawie odbyło się patriotyczne spotkanie Ruchu Oburzonych.

W programie przewidziano dyskusję pod hasłem „Ruch Oburzonych jako reakcja na stan Państwa Polskiego”. W spotkaniu wzięło udział wielu przedstawicieli świata polityki, nauki, oraz dziennikarzy. Zgromadzeni wysłuchali też recitalu pieśni patriotycznych w wykonaniu aktorki Haliny Łabonarskiej.

Zaplanowano również prezentację książki „Oburzeni”, w której opublikowano teksty: ks. bp Antoniego Pacyfika – Dydycza, ks. kard. prof. Stanisława Nagyego, ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego, posła Antoniego Macierewicza. Znalazła się tam również wypowiedź o. dr. Tadeusza Rydzyka, Założyciela Radia Maryja i TV Trwam do uczestników Marszu „Obudź się Polsko”, który odbył się 29 września tego roku w Warszawie.

Red. Wojciech Reszczyński powiedział, że społeczeństwo żąda prawdy i wyraża swoje niezadowolenie z działań obecnego rządu.

– Ludzi oburzonych tym co widzą i obserwują jest coraz więcej. Nie ma dnia żeby ich liczba się nie powiększała. Wielu ludzi mogła oburzyć chociażby ostatnia wypowiedz prof. Zbigniewa Brzezińskiego. Dlatego ten tytuł jest bardzo adekwatny, oddaje stan emocji ludzi, którzy nie godzą się na taka interpretację rzeczywistości, na taką realizację polityki obecnej władzy. Kilku – nazwijmy ich oburzonych – zebrało się na kartach książki pod tym tytułem – powiedział red. Wojciech Reszczyński.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w comiesięcznej Mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w katedrze  św. Jana. Po niej złożono kwiaty pod pomnikiem namiestnikowskim.

– Spotkanie miało charakter patriotyczny. To reakcja bardzo wielu ludzi na stan państwa polskiego, rządy PO, na traktowanie obywateli, na śledztwo smoleńskie, które w sposób skandaliczny prowadzone jest przez polskie władze. Nic dziwnego, że na  spotkaniu patriotycznym znalazły się utwory, które recytowała Halina Łabonarska. Potem wszyscy autorzy udadali się do katedry św. Jana na tradycyjną Mszę św. w rocznice zamachu smoleńskiego.  Eucharystia rozpoczęła się o godz. 19:00, po niej nastąpiło złożenie kwiatów pod pałacem namiestnikowskim i krótka manifestacja patriotyczna – dodaje red. Wojciech Reszczyński.

Transmisja Mszy św. w Radiu Maryja.

 

Wypowiedź red. Wojciecha Reszczyńskiego:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl