VII Pielgrzymka Bezdomnych na Jasną Górę

Na Jasnej Górze już po raz siódmy odbyła się Pielgrzymka Bezdomnych. W zjeździe wzięło udział ponad 800 osób.  Przyjechali z 19  diecezjalnych Caritas Braci Albertynów w Krakowie i noclegowni  w Sielcach. Organizatorem spotkania było Caritas.

Mszy Świętej o godz. 12 w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył ks. abp Wacław Depo. Jednym z celów pielgrzymki było zwrócenie uwagi na problem bezdomności w Polsce.

 –  To jest to pytanie, to jest rachunek sumienia dlaczego tak się dzieje. To nie czas, aby mówić na temat co jest przyczyną bezdomności, na co jest człowiek w bezdomności narażony, bo to wszystko wiemy. Róbmy wszystko i starajmy się stwarzać takie szanse dla tych ludzi, aby ich liczna malała, a nie zwiększała się – mówił ks. Stanisław Iłczyk, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

Do poczucia odpowiedzialności za innych i pomoc dla bezdomnych apelował też na zakończenie spotkania ks. Marian Subacz, dyrektor Caritas Polska.

 –  Staramy się o to, żeby w miarę możliwości zlikwidować biedę. Niech wszyscy ludzie poczują się odpowiedzialni. Nie jesteśmy samotnymi wyspami. Żyjemy w społeczeństwie. Zależymy jedni od drugich i nigdy nie wiemy w którym momencie naszego życia będziemy potrzebowali również pomocy innych, dlatego też nie bądźmy obojętni. Otwórzmy nasze serca i w oczach drugiego człowieka zobaczmy również Chrystusa – powiedział ks. Marian Subacz, dyrektor Caritas Polska

Po Mszy Świętej bezdomni przybyli na Jasną Górę zgromadzili się w Domu Pielgrzyma na wspólnym posiłku przygotowanym przez Caritas.

 

RIRM

drukuj