Pielgrzymka diecezji sosnowieckiej do toruńskiego sanktuarium

Do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu przybyła dziś pielgrzymka diecezji sosnowieckiej. Wraz z pielgrzymami modlił się ich pasterz ks. bp Grzegorz Kaszak.

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II staje się ważnym miejscem na pielgrzymkowej mapie Polski. Każdego roku świątynię, która jest wotum wdzięczności za dar papieża Polaka, odwiedzają tłumy pielgrzymów.

Dziś do toruńskiego sanktuarium licznie przybyli pielgrzymi diecezji sosnowieckiej. Przyjechali z różnymi intencjami. Wraz z pielgrzymami modlił się ordynariusz diecezji sosnowieckiej ks. bp Grzegorz Kaszak.

– Z diecezji sosnowieckiej przybyło ponad 1000 pielgrzymów. Reprezentujemy całą diecezję. Z każdego jej zakątka ktoś przyjechał. Przyjeżdżamy do Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i do tego, który nam jest drogi – do św. Jana Pawła II – powiedział ordynariusz diecezji sosnowieckiej.

Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia.

Jan Paweł II przed tym obrazem wypraszał wiele łask dla całego świata, dla Polski i Kościoła. My też możemy wyprosić. Pan Bóg nas wysłuchuje. Dzisiaj modlimy się razem z nim – podkreślił podczas Eucharystii o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.


TV Trwam News/RIRM

drukuj