fot. Monika Bilska

5. rocznica konsekracji Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

Przypada dziś 5. rocznica konsekracji Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu oraz 101. rocznica urodzin Papieża Polaka. Z tej okazji w toruńskim sanktuarium sprawowana będzie Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, sekretarza św. Jana Pawła II.

Eucharystię poprzedza koncert reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

W ramach przygotowania do obchodów Dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk, zaapelował o odmawianie modlitwy do Ducha Świętego, której młodego Karola Wojtyłę nauczył jego ojciec.

Dziś nastąpi kulminacja inicjatywy – zwrócił uwagę kustosz sanktuarium, o. Andrzej Laskosz CSsR.

– Chcemy uroczyście wnieść księgę z imionami osób, które podjęły decyzję o tym, żeby codziennie modlić się do Ducha Świętego modlitwą św. Jana Pawła II, by stawać się świętym. To jest dla nas piękne wskazanie. Niech w tym miejscu modlitwa do Ducha Świętego będzie codzienna. Staramy się, zwłaszcza we wtorek na nowennie do św. Jana Pawła II, przypominać wszystkim słuchaczom Radia Maryja, że warto modlić się tą krótką, prostą modlitwą. Jan Paweł II zdobył świętość także dzięki tej modlitwie – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR.

Uroczystość transmitowana jest na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

[Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu] zostało wzniesione jako wotum wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka.

RIRM

drukuj