fot. pixabay.com

Woj. śląskie: Po deszczach przybywa wody w rzekach w Beskidach

Przybywa wody w rzekach na południu województwa śląskiego. Z danych IMGW wynika, że dziś rano stan alarmowy przekroczony był na Białej Wisełce w Wiśle. Wiele rzek, m.in. Olza, Wisła, Soła i Koszarawa, przekroczyło poziomy ostrzegawcze.

Deszcz w Beskidach pada z niewielkimi przerwami od poniedziałkowego rana.

Rano alarm został przekroczony o 2 cm (112 cm) na Białej Wisełce w Wiśle. Powyżej stanów ostrzegawczych są: Wisła w Wiśle, Ustroniu, Skoczowie i Jawiszowicach. Do osiągniecia stanu alarmowego brakowało tam ok. 20-30 cm. W okolicach Bielska-Białej powyżej poziomu ostrzegawczego są Biała i Wapienica, a w Cieszynie Olza. W Żywcu rzeka Soła miała rano 308 cm. Alarm wynosi 340 cm. Koszarawa na wodowskazie w Pewli Małej mierzyła 216 cm. Poziom alarmowy to 230 cm.

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie skorygowało w nocy ostrzeżenie meteorologiczne dla Bielska-Białej i powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Obecne obowiązuje do godz. 11. we wtorek. Prognozowana całkowita wysokość opadu od godz. 4 miała wynieść 50-60 mm.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl