fot. twitter.com/PolskaPolicja

Śląskie: W mieszkaniu 25-letniego zabrzanina policjanci znaleźli 2,5 kg amfetaminy i tysiąc tabletek ecstasy

Dwa i pół kilograma amfetaminy, ponad tysiąc tabletek ecstasy i ponad półtora kilograma marihuany znaleźli śląscy policjanci w mieszkaniu 25-latka z Zabrza. Wartość narkotyków funkcjonariusze oszacowali na 125 tys. zł.

Jak podał zespół prasowy śląskiej policji, mężczyznę zatrzymali mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową katowickiej komendy wojewódzkiej. Podejrzewali oni, że 25-letni mieszkaniec Zabrza bierze udział w obrocie środkami odurzającymi pomiędzy Holandią a Polską.

„W środę kryminalni, wspierani przez policyjnych kontrterrorystów z Katowic, weszli do mieszkania zamieszkiwanego przez mężczyznę. Ich podejrzenia okazały się słuszne. W mieszkaniu stróże prawa znaleźli duże ilości narkotyków” – podała policja.

Ponad 2,5 kilograma amfetaminy ukryto w kuchni, w zamrażalniku lodówki, a reklamówka z ponad 1,5 kilogramem marihuany była schowana w pokoju. Policjanci dokładnie przeszukali nie tylko mieszkanie – wcześniej ustalili, że 25-latek korzysta on z garażu nieopodal miejsca zamieszkania. Tam znaleźli ponad tysiąc tabletek ecstasy.

„Kompletnie zaskoczony wizytą policjantów 25-latek nie stawiał oporu. Z mieszkania trafił prosto do policyjnego aresztu. Następnego dnia w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach usłyszał zarzut posiadania i obrotu znaczną ilością środków odurzających” – relacjonowali policjanci.

Decyzją sądu podejrzany trafił do aresztu. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Wartość znalezionych narkotyków policjanci oszacowali na ponad 125 tys. zł. W mieszkaniu było też prawie 10 tys. zł w gotówce, które policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar.

PAP

drukuj