fot. twitter.com/michaldworczyk

M. Dworczyk: Expose premiera – o gospodarce oraz długofalowej wizji rozwoju Polski

W swoim expose premier będzie mówił o gospodarce oraz długofalowej wizji rozwoju Polski – poinformował szef Kancelarii Premiera minister Michał Dworczyk. Plany rządu Mateusz Morawiecki ma przedstawić jutro w Sejmie.

We wtorek punktualnie o godz. 10.10 premier ma wygłosić expose. I – jak mówi minister Michał Dworczyk – nie będzie to wizja tylko na 4 lata. Więcej, Mateusz Morawiecki ma przedstawić spójny program dla Polski także w tej dalszej perspektywie.

– To też jest moment, żeby spojrzeć daleko w przyszłość, zwłaszcza że i Polska, i Europa się zmienia. Stają przed nami kolejne wyzwania. O tym wszystkim premier będzie mówił. Z moich informacji wynika, że będzie to prezentacja wizji, nie tylko wymiana konkretnych działań. To też jest bardzo ważne: kto, co i kiedy, ale również zaprezentowanie wizji rozwoju Polski i jej miejsca w Europie i na świecie – podkreśla Michał Dworczyk.

Na pewno premier będzie mówił o gospodarce.

– Widać już na horyzoncie spowolnienie, które dotyka niektóre kraje i UE, i na świecie, więc na pewno będą to wyzwania gospodarcze. Wiemy, że pojawi się problematyka związana ze zmianami klimatycznymi – dodaje szef KPRM.

Spowolnienie gospodarcze – jak tłumaczył już wcześniej prezes PiS-u Jarosław Kaczyński – ma być jednym z głównych wyzwań dla nowego rządu. Podział resortów także miał być odpowiedzią na nowe wyzwania. Premier ma mówić o klimacie, a przecież właśnie ze względu na próbę budowania skutecznej polityki klimatycznej, w rządzie powstało Ministerstwo Klimatu. Na jego czele stanął Michał Kurtyka.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl