fot. WOT

Śląscy „terytorialsi” wracając z przysięgi zatrzymali pijanego kierowcę

Dwaj żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wracając ze szkolenia i przysięgi zatrzymali w Węgierskiej Górce (Śląskie) pijanego kierowcę i przekazali go policji – poinformował oficer prasowy brygady kpt. Grzegorz Gacek.

„Żołnierze, którzy są mieszkańcami Żywiecczyzny, wracali z tygodniowego szkolenia, jakie odbywali w jednostce wojskowej w Gliwicach. W pewnym momencie minął ich hyundai. Sposób jazdy kierowcy mógł sugerować, że jest on nietrzeźwy. Gdy samochód zatrzymał się, jeden z żołnierzy natychmiast podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki. Następnie o całej sytuacji powiadomili policjantów z Węgierskiej Górki” – zrelacjonował Grzegorz Gacek.

55-letni kierowca miał w organizmie 2 prom. alkoholu. Policjanci podali, że w przeszłości był już zatrzymywany, gdy prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu.

Sąd objął mężczyznę policyjnym dozorem. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

„Żołnierze swoim zachowaniem udowodnili, że słowa <<Zawsze gotowi, zawsze blisko>> nie są dla nich jedynie pustym sloganem. Dowódca Brygady na najbliższym szkoleniu zamierza im osobiście pogratulować czujności i odpowiedniego zachowania” – poinformował kpt. Grzegorz Gacek.

13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła formowanie w tym roku. Trwa nabór kandydatów do służby. W województwie śląskim docelowo powstaną cztery bataliony lekkiej piechoty, rozmieszczone w Gliwicach, Częstochowie, Cieszynie i w Kuźni Raciborskiej. W niedzielę ponad 70 żołnierzy złożyło w Katowicach przysięgę wojskową.

PAP/RIRM

drukuj