fot. twitter.com/prezydentpl

W Pałacu Prezydenckim uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

W środę w Pałacu Prezydenckim uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej; przed tablicą poświęconą pamięci pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników Kancelarii, którzy zginęli w katastrofie, złożono kwiaty.

Kwiaty w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy złożył wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha – poinformowano na stronie Kancelarii.

Na tablicy w kaplicy Pałacu Prezydenckiego znajdują się nazwiska tragicznie zmarłych 10 kwietnia 2010 r.: pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, Jolanty Szymanek Deresz (szefowej Kancelarii Prezydenta w latach 200-2005), ministrów i pracowników prezydenckiej Kancelarii Lecha Kaczyńskiego: Władysława Stasiaka, Pawła Wypycha, Mariusza Handzlika, Aleksandra Szczygły, Barbary Mamińskiej, Izabeli Tomaszewskiej, Katarzyny Doraczyńskiej, Dariusza Jankowskiego oraz doktora Wojciecha Lubińskiego i prezydenckiego kapelana ks. Romana Indrzejczyka.

Kwiaty przed tablicą w pałacowej kaplicy są składane każdego 10. dnia miesiąca osobiście przez Prezydenta RP lub przez jednego z ministrów w Kancelarii.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

PAP/RIRM

drukuj