TVN 24: załoga tupolewa nie powinna być dopuszczona do lotu

TVN 24 sugeruje, że załoga Tu154M 10 kwietnia 2010 roku nie powinna być dopuszczona do lotu.

Stacja powołuje się przy tym na opinie biegłych powołanych przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

„Dowódca kapitan Adrian Protasiuk z zawieszonymi wszystkimi uprawnieniami, bez ważnych dopuszczeń do lądowania. Nawigator pokładowy bez praktycznego przeszkolenia na samolocie Tu-154M i bez uprawnień. Drugi pilot przy niewielkim doświadczeniu” – tak ma brzmieć fragment opinii biegłych.

Poseł Antoni Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu wyjaśniającego przyczyny katastrofy smoleńskiej, mówił na antenie TV Trwam, że to PO rozpoczęło kampanię szkalującą załogę tupolewa.

Nie ma wątpliwości, że to oni rozpętali kampanię ws. domniemanych win pilotów, domniemanych błędów pilotów i domniemanej odpowiedzialności generała Andrzeja Błasika. To przecież na kilka dni przed 5. rocznicą wyciągnięto, jak z pudełka, ataki na gen. Błasika i na pilotów przy pomocy tzw. nowej ekspertyzy, która po prostu okazała się być gigantycznym fałszerstwem. Zresztą, udział prokuratorów w tej manipulacji i przygotowanie mediów do pociągnięcia jej realizacji pokazuje, że była to operacja synchronizowana polityczomedialna – powiedział poseł Antoni Macierewicz.

Przed tygodniem minęło równo 5 lat od katastrofy rządowego Tu-154M, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj