fot. flickr.com

Śląskie: Bielscy policjanci i prokuratorzy uderzyli w nielegalny hazard

Bielscy policjanci i prokuratorzy prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, która parała się m.in. przestępczością skarbową. Organizowali nielegalne gry hazardowe oraz prali brudne pieniądze – podał rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak.

„Zarzuty przedstawiono już pięciu osobom. Za czyny, o które są podejrzani, grozi kara do 10 lat więzienia” – podała w komunikacie bielska prokuratura okręgowa, która nadzoruje śledztwo.

Szybiak poinformował, że grupa organizowała nielegalne gry na automatach.

„Uzyskiwali z tego źródła znaczne środki. Organizowane gry były nielegalne, a pieniądze uzyskiwane z hazardu nie były zgłaszane urzędom skarbowym. Śledztwo dotyczy również prania brudnych pieniędzy z nielegalnego hazardu” – powiedział.

Rzecznik poinformował, że w minioną środę policjanci, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz technicy informatycy przeszukali blisko 70 firm w kilku województwach. Przejęli obszerną dokumentację finansowo–księgową, m.in. ewidencjonującą dochód z punktów, gdzie były zainstalowane nielegalne automaty do gier hazardowych, a także kilkadziesiąt komputerów. Przejęli też ponad 340 tys. zł, co do których istnieje podejrzenie, że pochodzą z nielegalnego hazardu.

Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych do postępowania karnego-skarbowego.

„Sprawa ma charakter rozwojowy” – poinformował asp. szt. Roman Szybiak.

PAP/RIRM

drukuj