fot. flickr.com

PSP: od północy do godz. 9.00 w niedzielę 394 interwencje straży pożarnej

W związku z sytuacją pogodową od północy do godz. 9.00 w niedzielę straż pożarna interweniowała 394 razy; do Złocieńca (pow. drawski), gdzie przeszła trąba powietrzna, jedzie komendant główny PSP gen. bryg. Leszek Suski – poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Frątczak przekazał PAP, że w związku z sytuacją pogodową od północy do godz. 9.00 w niedzielę straż pożarna interweniowała 394 razy. Najwięcej interwencji – 212 – miało miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. 51 razy straż interweniowała w województwie zachodniopomorskim, tyle samo interwencji miało miejsce w województwie pomorskim.

Od północy do godziny 9.00 w niedzielę straż odebrała 10 zgłoszeń o uszkodzonych dachach (7 na budynkach mieszkalnych, 3 – na budynkach gospodarczych), z czego jeden w województwie zachodniopomorskim.

W związku z wiatrołomami straż interweniowała 266 razu (w tym województwie zachodniopomorskim – 31 razy); z kolei w związku z podtopieniami miało miejsce 90 interwencji (w tym województwie zachodniopomorskim – 2 razy).

„Obecnie w Polsce skutki burz usuwa 1779 strażaków, w tym w województwie zachodniopomorskim 289 strażaków” – poinformował Frątczak.

Rzecznik przekazał też, że do Złocieńca (pow. drawski, woj. zachodniopomorskie), gdzie w sobotę wieczorem przeszła trąba powietrzna jedzie komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.

W Złocieńcu trąba powietrzna uszkodziła m.in. około 50 dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych, w okolicach stadionu miejskiego drzewa uszkodziły budynek i stojące w pobliżu samochody.

„Łącznie od wczoraj do dzisiaj miało miejsce 1245 interwencji” – przekazał. Jak dodał, jedna osoba została ranna w województwie dolnośląskim.

PAP/RIRM

drukuj