fot. pixabay.com

PSP: doszło już ponad 35 tys. pożarów traw, łąk i nieużytków rolnych, w których zginęło 10 osób

Do poniedziałku strażacy odnotowali aż 35375 pożarów traw, łąk i nieużytków rolnych. W wyniku tych pożarów dziesięć osób straciło życie, a 87 odniosło obrażenia – poinformował rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski. To ponadtrzykrotnie więcej pożarów traw niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Z danych przekazanych PAP przez Państwową Straż Pożarną wynika, że od początku roku doszło do ponad 35 tys. pożarów traw, łąk i nieużytków rolnych. Najwięcej w województwach: mazowieckim (4940), dolnośląskim (4197) i małopolskim (3555) oraz śląskim (3473). Wskutek wypalania traw zginęło 10 osób, a 87 odniosło obrażenia.

„To ponadtrzykrotnie więcej pożarów traw niż w analogicznym czasie 2021 roku” – powiedział rzecznik komendanta głównego PSP, bryg. Karol Kierzkowski.

Dodał, że średni czas interwencji strażaków przy pożarach traw to 58 minut, w akcjach gaśniczych zużyto 85510 metrów sześciennych wody, czyli ponad 85 milionów litrów. Jak zaznacza PSP, straty pożarowe szacuje się na ponad 7 mln zł.

Do największej liczby pożarów traw doszło w marcu (25284), następnie – w kwietniu (5612), maju (2824), lutym (1447) i styczniu (208).

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl