Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Uroczystości w toruńskim sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II

W czwartek obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Przypada ono w rocznicę inauguracji pontyfikatu Papieża Polaka. W tym roku mijają 42 lata od tego wydarzenia.

Za dar św. papieża Polaka dziękowano w toruńskim Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

– Nasza obecność w tym toruńskim Sanktuarium ma podwójmy wymiar. Po pierwsze jest dziękczynieniem za dar życia naszego wielkiego rodaka, a po drugie, wstawienniczą modlitwą o ustanie pandemii i roztropność nas wszystkich, abyśmy jako odpowiedzialni ludzie zadbali o bezpieczeństwo swoje i innych – podkreślił ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

Świadek świętości Jana Pawła II mówił też o wielkim dziele Radia Maryja.

– Dla nas jest to imperium nowej ewangelizacji wypływającej z zachęty św. Jana Pawła II. Dla nas jest to imperium płynącej katechezy, czyli nauki o Bogu. Jest to imperium modlitwy gromadzącej wspólnotę Kościoła, szczególnie tą dotkniętą chorobą, samotnością i cierpieniem. Jest to imperium zapisywanej historii i wspaniałych przykładów życia naszych rodaków – akcentował ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

To, jak podkreślał ksiądz Arcybiskup, także imperium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, imperium wotum wdzięczności i upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II, któremu wiele narodów zawdzięcza przemianę duchową i polityczną. Nie byłoby tych dzieł, gdyby nie ofiarność i modlitwa wielkiej Rodziny Radia Maryja.

– Budowniczym jest Pan Bóg, Matka Najświętsza i wszyscy ludzie. Tym osobom za wszystko dziękujemy, dziękujemy codziennie – podkreślił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor i założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam.

W czwartek do toruńskiego sanktuarium trafiły kolejne relikwie.

– Wraz z Maryją i papieżem Polakiem wysławiamy Boga, wołając: „Wielkie rzeczy uczynił nam Bóg Wszechmogący”. Dziękujemy za dar wprowadzenia relikwii św. Elżbiety Węgierskiej patronki naszego zgromadzenia i bł. Marii Luizy Merkert, współzałożycielki zgromadzenia sióstr św. Elżbiety – wskazała s. Katarzyna Pawlak, przełożona Prowincji Toruńskiej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

W trakcie Eucharystii odbyło  się także zaprzysiężenie kandydatów do Bractwa św. Jana Pawła II, które działa przy toruńskim sanktuarium.

TV Trwam News

drukuj