Toruń: zakończył się II Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

W Toruniu odbył się II Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Wystąpiło 10 zespołów z całej Polski. Każdy z nich zaprezentował repertuar patriotyczny oraz religijny.

To już druga edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej przy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

– Ojciec Święty Jan Paweł II od małości już zajmował się teatrem, sztuką, kulturą. I zobaczcie, jaki wyrósł wielki – mówił podczas homilii dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Do Torunia przybyło 10 zespołów z różnych regionów Polski. Każdy zespół zaprezentował repertuar patriotyczny oraz religijny.

Poziom, jak na dzieci, był naprawdę wysoki – zaznaczył odpowiedzialny za przygotowanie festiwalu o. Grzegorz Woś CSsR.

– To też pokazuje, że w dzieciach i młodzieży drzemie potencjał, że mogą oni wykrzesać z siebie te wszystkie talenty, które mają i te talenty też pomnażać – zaznaczył redemptorysta.

Festiwal zakończył się wspólnym uwielbieniem Najświętszego Sakramentu w sanktuarium.

Oprawę muzyczną przygotował zespół muzyki sakralnej Lumen.

– Stworzymy wspólnotę, jeden wielki, wspólny zespół. Razem z zespołem Lumen ze wszystkim zespołami, chórami z całej Polski będziemy śpiewali dla Pana Boga i o to chyba chodzi, żeby jak najwięcej takiego dobra było – powiedział Zbigniew Małkowicz z zespołu Lumen.

Podobne inicjatywy przy toruńskim sanktuarium odbywają się dość często – wskazał kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

– W ten sposób dzieci uczą się też wielkiej miłości i do ojczyzny, a przez to miłości do Matki Bożej, która tu sobie też miejsce obiera, a Matka Boża prowadzi do Pana Jezusa – zaznaczył kustosz toruńskiego sanktuarium.

Po przesłuchaniu wszystkich zespołów jury wybrało trzy najlepsze. Pierwsze miejsce zdobyła schola „Hosanna” z Moszczenicy.

Życzymy rozwoju. Pracujcie dalej! Przez kulturę ewangelizujemy – wysoką kulturę, prawdziwą kulturę – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

To i wiele innych przedsięwzięć odbywa się dzięki wsparciu Rodziny Radia Maryja, m.in. przez przekazywanie 1% swojego podatku dla Fundacji „Nasza Przyszłość”.

TV Trwam News/RIRM

drukuj