fot. Monika Bilska

Noworoczna Msza św. w toruńskim sanktuarium

Wierni zgromadzeni w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II powitali Nowy Rok wspólną Eucharystią. Mszę św. poprzedziło nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

Zgromadzeni przepraszali za wszystkie grzechy popełnione w mijającym roku. Wierni modlili się także za ojczyznę. Homilię wygłosił o. dr Witold Hetnar CSsR. Redemptorysta zachęcał do tego, aby w tym nowym roku żyć jak Maryja.

– Drodzy, bądźmy uważni w tym roku, bądźmy jak Maryja. Na tym polega bycie prawdziwym czcicielem Matki Najświętszej, aby żyć tak jak Ona. Aby tak jak Ona dawać Bogu miejsce pod swoim sercem, w swoim życiu i w swoim domu. Aby dostrzegać Boże działanie w swoim sercu, aby iść głębiej niż tylko na poziom suchych faktów odnotowywania nagłówków z gazet, ale pytać się: Panie Boże, co Ty nam mówisz? Do mnie, do mojego narodu – wskazywał o. Witold Hetnar.

Transmisję z pierwszej w tym roku Eucharystii odprawionej w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II przeprowadziło Radio Maryja.

Więcej informacji o wydarzeniach w sanktuarium można znaleźć [tutaj].

RIRM

drukuj