fot. Monika Bilska

Do toruńskiego sanktuarium pielgrzymują motocykliści uczestniczący w V zlocie „Iskra dla Europy”

Do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu pielgrzymują dziś motocykliści. To już V zlot miłośników jednośladów „Iskra dla Europy”.

Głównym punktem spotkania będzie Msza św. sprawowana intencji śp. Wiktora Węgrzyna. Motocyklista był komandorem Międzynarodowych Rajdów Katyńskich.

Po Eucharystii zostaną poświęcone motocykle. Pielgrzymi wezmą też udział w procesji pokutnej – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium.

– Bardzo prosili o to, by się włączyć – i chcą się włączyć – do tej procesji pokutnej, by przebłagać też Pana Boga za osobiste grzechy, swoich rodzin, ojczyzny i świata. Z tego się też cieszymy, że motocykliści wezmą do rąk relikwie świętych, błogosławionych, które znajdują się tutaj, w naszym sanktuarium – zaznaczył o. Andrzej Laskosz CSsR.

Pielgrzymka motocyklistów odbywa się od początku powstania toruńskiego sanktuarium.

Świątynia w Toruniu jest wotum wdzięczności za pontyfikat papieża Polaka. Do tego miejsca codziennie przybywają wierni z całego świata, zarówno indywidualnie, jak i w grupach.

RIRM

drukuj