fot. Monika Bilska

W sanktuarium Rodziny Radia Maryja rozpoczęła się nowenna do św. Józefa

W Sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczęła się dziś 9-dniowa nowenna do św. Józefa. Modlitwa będzie odmawiana każdego dnia po Eucharystii o godz. 18.00. W ramach nowenny będą rozważane fragmenty adhortacji św. Jana Pawła II o roli św. Józefa w historii Zbawienia.

Ponadto wierni za wstawiennictwem świętego Józefa będą błagali Boga o potrzebne łaski dla rodzin, w tym przywrócenie i przywrócenie wiary oraz miłości.

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium, zwrócił uwagę, że w obecnych czasach rodzina przeżywa kryzys, dlatego potrzebna jest modlitwa do św. Józefa, aby ten umocnił rodziny, szczególnie jeśli chodzi o wiarę.

– Dzisiaj wszelkie zło, uderzenie idzie na rodzinę. W rodzinie wszystko się zaczyna. To tutaj objawia się świętość, którą można szybko zniszczyć. Szatan doskonale o tym wie i posługuje się ludźmi, którzy chcą niszczyć obraz rodziny, czyli ojca, matki, dzieci, którzy wspólnie się modlą i uczęszczają na Mszę świętą. Święty Józef chce nam towarzyszyć, by umocnić rodzinę w taki sposób, jak opiekował się Świętą Rodziną, towarzyszył Matce Najświętszej i Panu Jezusowi. Dzisiaj święty Józef chce być w każdej polskiej rodzinie. Prośmy go o łaskę wiary – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR.

Na czas nowenny w „Naszym Dzienniku” będą zamieszczane m.in. treści rozważań oraz litania do tego świętego. [zobacz] 

Inicjatywa modlitewna w toruńskim sanktuarium zakończy się 18 marca, w przededniu wspomnienia św. Józefa.

RIRM

drukuj