fot. Monika Bilska

Przekazanie relikwii św. Katarzyny Laboure do toruńskiego sanktuarium

Do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zostaną przekazane relikwie św. Katarzyny Laboure, której Matka Boża objawiła Cudowny Medalik.

Uroczysta Msza św. z udziałem Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo rozpocznie się w niedzielę o godz. 12.00. Weźmie w niej udział m.in. 170 sióstr szarytek oraz wierni. Przekazanie relikwii odbywa się w ramach trwającej Nowenny do Matki Bożej od Cudownego Medalika oraz jest związane z 188. rocznicą objawień.

Wprowadzanie relikwii to spełnienie próśb wielu pielgrzymów naszej świątyni – poinformował o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium.

Tak bardzo nam zależy na tych relikwiach, by znalazły się one w naszym sanktuarium, ponieważ pielgrzymi od początku, kiedy powstało sanktuarium, często mówili o Cudownym Medaliku. Różne osoby, zwłaszcza w podeszłym wieku, prosiły o to, aby te relikwie mogły być do nas sprowadzone. To marzenie wielu pielgrzymów się spełni – zaznaczył o. Andrzej Laskosz CSsR.

W 1830 r. w domu Sióstr Miłosierdzia Maryja objawiła się Katarzynie Laboure.  Matka Boża wezwała ją do wybicia medalika według pewnego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosić, otrzymają od Maryi specjalne łaski.

W Polsce wielkim propagatorem Cudownego Medalika był św. Maksymilian Maria Kolbe.

RIRM

drukuj