fot. PAP/Mateusz Marek

W Warszawie odbyły się centralne obchody Święta Policji. Prezydent A. Duda: Dziękuję za tę służbę z całego serca

Na dziedzińcu Belwederu w Warszawie odbyły się centralne obchody Święta Policji. W uroczystościach wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

W trakcie wydarzenia wręczono odznaczenia dla zasłużonych policjantów, pracowników policji oraz nominacje generalskie dla siedmiu oficerów. Odbyło się również ślubowanie nowych policjantów Komendy Stołecznej Policji.

Prezydent Andrzej Duda w swoim wystąpieniu zaznaczył, że polscy policjanci mogą być wzorem. Podziękował też funkcjonariuszom za służbę.

– Spełniacie Państwo wyjątkową i niezwykle ważną rolę, stojąc na straży bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, służąc narodowi i Rzeczypospolitej, również ryzykując życie. Dziękuję za tę służbę z całego serca – powiedział prezydent Andrzej Duda.  

Obchodzone 24 lipca Święto Policji zostało ustanowione w 1995 roku i przypada w rocznicę powołania przez Sejm w 1919 roku Policji Państwowej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl