fot. PAP/Marcin Obara

Przed Sejmem RP miała miejsce demonstracja w obronie min. P. Czarnka  

Przed siedzibą Sejmu odbyła się manifestacja w obronie prof. Przemysława Czarnka, szefa resortu edukacji i nauki. Wydarzenie odbywało się pod hasłem: „Nie damy odwołać ministra Czarnka”.

Demonstracja rozpoczęła się o godz. 15.00. Jej uczestniczy, chcieli wyrazić poparcie dla szefa resortu edukacji oraz sprzeciw wobec wniosku Koalicji Obywatelskiej o jego odwołanie.

Opozycja uważa, że wypowiedzi ministra m.in. o młodzieży dyskwalifikują go jako osobę odpowiadającą za przyszłość polskich dzieci. Ponadto zarzuca prof. Przemysławowi Czarnkowi indoktrynację szkoły.

Z takimi twierdzeniami nie zgadza się Ewa Krawczyk, organizator dzisiejszej demonstracji. Jak zaznaczyła, prof. Przemysław Czarnek ma kompetencje, by sprawować urząd ministra edukacji.

– Dla mnie bardzo ważne jest to, że pan minister jest prawnikiem, bo oświata to jednak prawo oświatowe, ale jest też osobą bardzo słuchającą wielu osób, wielu organizacji pozarządowych. Pan minister Czarnek, oprócz tego, że ma wizję i jest kompetentny oraz słuchający, jest również bardzo odważny, bo po prostu miał odwagę powiedzieć to, co wszystkich ludzi ponad podziałami politycznymi boli. To po prostu grupa opozycyjna próbuje wprowadzić zamęt w szkole – wskazała Ewa Krawczyk.   

Dzisiejsza manifestacja przed Sejmem trwała do godz. 17.00.

W trakcie wydarzenia protestujący wręczyli marszałek Elżbiecie Witek postulaty, w którym apelowali o nieodwołanie prof. Przemysława Czarnka.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl