fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Przedłużono opinie biegłych ws. prezydenckiej limuzyny

Do piątku Prokuratura Okręgowa w Opolu przedłużyła biegłym termin na wydanie opinii ws. prezydenckiej limuzyny. Pierwotnie miało się to stać już dzisiaj.

Po zdarzeniu, które miało miejsce  na autostradzie A4, eksperci przygotowują opinie z zakresu badania wypadków drogowych oraz mechanoskopii. W pojeździe, którym poruszał się prezydent, pękła opona w wyniku czego samochód wpadł w poślizg.

Wydłużenie biegłym terminu na wydanie opinii oznacza, że Prokuratura otrzyma dokument nie wcześniej niż po 28 marca – poinformowała prokurator Lidia Sieradzka. 

Termin do sporządzenia opinii z zakresu rekonstrukcji wypadków i mechanoskopii, jak również co do stanu technicznego samochodu, musiał zostać wydłużony, ponieważ  prokurator w zeszłym tygodniu dosłał biegłym nowy materiał dowodowy. Materiał, który musi być uwzględniony przy tych badaniach. To są przesłuchania nowych świadków i zebrana nowa dokumentacja. Z informacji biegłych wynika, że  sporządzono jedną z opinii w zakresie tematu, co było przyczyną zniszczenia opinii, to jest opinia z zakresu chemii. Ta opinia została sporządzona, a my czekamy na jej dostarczenie – powiedziała prokurator Lidia Sieradzka.

Przyczyny wypadku obok Prokuratury bada także policja i Biuro Ochrony Rządu.

Kilka dni temu media informowały, że „BOR świadomie naraził prezydenta na niebezpieczeństwo”. W limuzynie najważniejszej osoby w państwie założono oponę wycofaną z użycia.

RIRM

drukuj