fot. prezydent.pl

Para prezydencka odwiedziła Halinów; świętowano Dzień Flagi

W środę prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odwiedził Halinów (woj. mazowieckie), gdzie razem z mieszkańcami świętowali Dzień Flagi. Para prezydencka rozdawała podczas pikniku biało-czerwone flagi, pozowała do pamiątkowych zdjęć, rozmawiała z uczestnikami pikniku.

Andrzej Duda pytany, dlaczego przyjechał akurat do Halinowa odparł, że dostał zaproszenie na rodzinny festyn.

„Myślę, że dzisiaj jest właśnie taki dzień, w którym warto być razem, warto się spotkać. Przyjechaliśmy z żoną z polskimi flagami, żeby je rozdać przede wszystkim dzieciom, żeby najmłodsi byli blisko z naszymi narodowymi barwami” – zaznaczył prezydent.

„Mam nadzieję, że dzieci są zadowolone z tego, że te flagi od nas dostały” – dodał.

Prezydent ocenił, że atmosfera na pikniku była dobra, ludzie odprężeni. Podkreślił, że obchodzenie Dnia Flagi świadczy o przywiązaniu do barw narodowych.

„Jest szansa porozmawiać, temu służą takie spotkania, jak dzisiejsze – żeby można było spokojnie porozmawiać” – zauważył Andrzej Duda.

„Jeśli ktoś chce coś powiedzieć, to ma taką okazję, żeby się spotkać ze mną, z moją żoną, z naszymi współpracownikami. Tematy rozmów są bardzo różne” – dodał.

Prezydent podkreślił, że mieszkańcy często życzą mu, żeby „wystarczyło sił do pracy” i żeby „wszystko dobrze szło” oraz dziękują za „działania prospołeczne”.

Wcześniej w środę Andrzej Duda wziął udział w uroczystym podniesieniu Flagi Państwowej na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego. Następnie para prezydencka rozdawała biało-czerwone flagi warszawiakom oraz wszystkim, którzy zgromadzili się na placu Zamkowym.

W południe na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, Andrzej Duda wręczył narodowe flagi przedstawicielom różnych organizacji, instytucji, które działają zarówno w Polsce, jak i za granicą. Prezydent wręczył również odznaczenia państwowe.

PAP/RIRM

drukuj