Gdańsk – Andrzej Duda m.in. o solidarności i godności

Dziś w Polsce należy odbudować godność mówił Andrzej Duda podczas gdańskich obchodów 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Prezydent Polski dodał, że nasza ojczyzna potrzebuje „większej solidarności wewnętrznej”.

Głównym punktem dzisiejszych uroczystości była Msza św. w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku [czytaj więcej]. Transmisję z Eucharystii przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

Po Mszy św. uczestnicy obchodów przeszli ulicami miasta pod historyczną bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej. Następnie odbyło się spotkanie w Sali BHP stoczni, gdzie przed 35 laty podpisano historyczne Porozumienia Sierpniowe.

Głos zabrał m.in. prezydent RP. Andrzej Duda podkreślił, że dziś w Polsce należy odbudować godność.

– Ciężko zachować godność, kiedy latami nie ma się pracy. Ciężko zachować godność, kiedy ma się świadczenie na poziomie 600 czy 800 złotych na miesiąc. Jakże ciężko! To są właśnie obowiązki państwa, to są obowiązki władzy. Władzy, od której nie oczekuje się wiele – tylko profesjonalizmu i uczciwości. To wystarczy. Taka właśnie powinna być władza w Rzeczypospolitej. Taka powinna być władza, która rozumie, co to znaczy „solidarność” – powiedział prezydent.

Na spotkaniu w Sali BHP głos zabrali także m.in. przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda oraz szef Zarządu Regionu Gdańskiego „S” Krzysztof Dośla.

RIRM

drukuj