fot. flickr.com

Dania/Rząd: 20 kwietnia zniesienie niektórych ograniczeń związanych z koronawirusem

Rząd Danii poinformował, że pozwoli otworzyć 20 kwietnia niektóre małe firmy, jak salony fryzjerskie czy kosmetyczne, zamknięte ze względu na ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, Wolno też będzie odwozić dzieci do szkoły samochodem.

Premier Mette Frederiksen zniosła część restrykcji już 15 kwietnia, kiedy to otworzono placówki dziennej opieki medycznej i szkoły dla dzieci od pierwszej do piątej klasy.

Gdy jednak otworzono szkoły w tym terminie, zaprotestowała licząca 40 tys. osób grupa matek na Facebooku nazwana „Moje dziecko nie będzie królikiem doświadczalnym”.

Założycielka grupy Sandra Andersen zapowiedziała w czwartek, że wielu rodziców nie pośle dzieci do szkół niezależnie od decyzji władz.

Momster, inna grupa matek w mediach społecznościowych, ogłosiła, że nie ma zaufania do rządu i nie uważa, że władze mają sytuację związaną z epidemią pod kontrolą.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl