fot. PAP/EPA

D. Trump o koronawirusie w Białym Domu: Wszystko pod kontrolą

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że dwa przypadki zakażenia koronawirusem w Białym Domu nie stanowią żadnego problemu. Mamy wszystko pod bardzo dobrą kontrolą – zapewnił Trump podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

W ubiegłym tygodniu obecność SARS-CoV-2 stwierdzono u dwójki pracowników Białego Domu – Katie Miller, sekretarz prasowej wiceprezydenta USA, i jej męża Stephena Millera.

Prezydent potwierdził, że kwarantannie poddanych zostało trzech członków grupy zadaniowej amerykańskiego rządu ds. walki z koronawirusem, którzy mieli kontakt z Millerami. Natomiast kwarantannie nie został poddany kierujący tym zespołem wiceprezydent Mike Pence.

Donald Trump poinformował w poniedziałek, że przeprowadzone w ostatnich dniach testy na obecność koronawirusa u wiceprezydenta dały wynik negatywny.

„Mike Pence jest w bardzo dobrej formie” – zapewnił Trump.

Amerykańskie media podały, powołując się na źródła w administracji waszyngtońskiej, że po potwierdzeniu dwóch przypadków koronawirusa w Białym Domu wprowadzono obowiązek noszenia maseczek ochronnych w Zachodnim Skrzydle.

PAP

drukuj