fot. pixabay.com

Rzeszów: Ciężarówką uciekał przed policją, bo ma cztery zakazy prowadzenia aut

25-letni kierowca ciężarowego iveco, którego policja chciała skontrolować, bo w Palikówce pod Rzeszowem przekroczył prędkość o 33 km, zaczął uciekać przed funkcjonariuszami. Został zatrzymany na gruntowej drodze, po kilkukilometrowym pościgu. Okazało się, że ma cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Jak poinformował w piątek oficer prasowy rzeszowskiej policji nadkom. Adam Szeląg, do zdarzenia doszło w czwartek rano w podrzeszowskiej Palikówce, gdzie prowadzona była kontrola prędkości. Okazało się, że kierowca ciężarowego iveco przekroczył dopuszczalną prędkość o 33 km na godz.

„W związku z ujawnionym wykroczeniem, policjanci podali kierującemu sygnał do zatrzymania. Jednak kierujący ciężarowym iveco nie zahamował, ominął policjanta i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Uciekający kierowca jechał całą szerokością drogi. Po kilku kilometrach, gdy skręcił w drogę gruntową, policjanci zatrzymali go” – relacjonował oficer prasowy rzeszowskiej policji.

Za kierownicą ciężarówki siedział 25-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego.

„Po sprawdzeniu okazało się, co było powodem jego zachowania. 25-latek był wprawdzie trzeźwy, jednak ma cztery aktualne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii” – wyjawił nadkom. Szeląg.

Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony, a jego samochód przekazany wskazanej osobie.

Młodemu mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna za niezatrzymanie się do kontroli oraz za złamanie sądowego zakazu. Odpowie również za popełnione wykroczenia: prowadzenie pojazdu bez uprawnień i niestosowanie się do ograniczenia prędkości.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl