fot. flickr.com

Olsztyn: policja przestrzega przed oszustwami „na policjanta” i „na wnuczka”

Olsztyńska policja przestrzega przed oszustwami „na wnuczka” i „na policjanta”. W ostatnich dniach ofiarami oszustów miały paść trzy osoby.

Olsztyńska policja za pomocą mediów społecznościowych poinformowała w czwartek, że w ostatnich dniach nasiliły się w mieście oszustwa, w których przestępcy podają się za policjantów lub bliskich osób, do których dzwonią. Policja podała, że jedna z seniorek przelała oszustom 38 tys. zł. Pozostałych kwot, na jakie oszukano seniorów policja nie podaje.

„Prosimy o ostrzeganie osób starszych” – apelują policjanci i przypominają, że prawdziwy funkcjonariusz nigdy nie prosi o pieniądze lub zaciągnięcie kredytu, czy też wzięcie udziału w prowokacji.

Funkcjonariusze apelują, by podejrzane telefony seniorzy zgłaszali na policję.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl