„Rząd nie wspiera polskiego przemysłu”

Rząd Donalda Tuska nie wspiera polskiego przemysłu, szczególnie stoczniowego, motoryzacyjnego czy górniczego – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Były premier zapowiedział prowadzenie polityki odbudowy i rozbudowy przemysłu.

Jarosław Kaczyński przebywając z wizytą w Gdańsku, przypomniał, że to za rządów koalicji PO-PSL nie doszło do finalizacji transakcji zakupu stoczni w Gdyni i Szczecinie przez katarskiego inwestora. Efektem był ich upadek.

 W tym kontekście mówił także o przemyśle motoryzacyjnym i górniczym.  Prezes PiS zaznaczył, że mamy dziś do czynienia z polityką antyprzemysłową.  Tymczasem  potrzebna jest inna polityka, polityka wspierania przemysłu.

– Nasz program, nasza polityka to będzie odrzucenie tej praktyki. My tych szans nie będziemy marnowali. By będziemy prowadzili  politykę odbudowy i rozbudowy polskiego przemysłu.   Pójdziemy śladem tych krajów, które dzisiaj to czynią w sposób zaplanowany, systematyczny, wykorzystując do tego możliwości państwa. We Francji istnieje już ministerstwo odbudowy przemysłu. My chcemy, żeby polskie ministerstwo rozwoju regionalnego zmieniło się w ministerstwo rozwoju i odbudowy przemysłu. Bo naprawdę są tutaj bardzo duże możliwości” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wysłał także pocztówkę do górników pod hasłem: „Służyć Polsce, słuchać Polaków”. Prosi on mieszkańców Śląska, „żeby nie dali się oszukać”. „Na przykładzie upadłych już stoczni widać, ile warte są słowa i obietnice Tuska o świetlanej przyszłości polskiego przemysłu ciężkiego i jego pracowników” – czytamy na kartce.

„Donald Tusk w polityce słowa prawdy nie powiedział. Zapomni o was i losie Śląska dzień po wyborach” – przestrzega. Prezes PiS wrzucił pocztówkę do skrzynki przy dworcu PKP w Gdańsku.

RIRM

drukuj