Rząd szuka pedofilów wśród księży katechetów

Za pośrednictwem kuratoriów resort edukacji, kierowany przez Krystynę Szumilas, zlecił dyrektorom szkół publicznych przekazanie informacji nt. przypadków pedofilii lub molestowania seksualnego nieletnich przez księży katechetów. Wnioskował o to klub poselski Twój Ruch.

Zebrane informacje mają być omawiane w Sejmie na posiedzeniu Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży. Przewodniczącym tej komisji jest poseł Piotr Bauć z Twojego Ruchu. „To jest rzecz niebywała i skandaliczna, że MEN zamiast rozwiązywać problemy oświaty zajmuje się szukaniem haków na księży i osoby, uczące katechezy” – stwierdziła poseł Marzena Machałek, członek sejmowej komisji edukacji. Poseł zapowiada, że złoży w tej sprawie interpelację.

– Nie pierwszy raz Platforma Obywatelska wpisuje się w atak na Kościół, w atak na księży, a w tej chwili staje się narzędziem partii z „Ruchem” w tytule, którą trudno dzisiaj określić partią. Wykonuje jej polecenia i daje kuratoriom – czyli instytucjom państwowym, rządowym – zadania szukania i przesyłania informacji na temat księży i osób świeckich uczących katechezy. Dla mnie to jest skandal. Będę w tej sprawie interweniowała i pisała interpelacje – powiedziała poseł Marzena Machałek, członek sejmowej komisji edukacji.

To działanie wpisuje się także w szeroki atak na Kościół Katolicki i księży – dodaje poseł.

– Od kilku tygodni tworzy się zbitkę, żeby Kościół się kojarzył ludziom z pedofilią. W tej chwili szuka się dodatkowych argumentów po to, żeby dokonywać samosądów na księżach. Nie pyta się kuratorów, ile było skarg na wuefistów, polonistów czy biologów. Oczywiście to, co mówię, może się wydawać absurdalne, ale obecna sytuacja oprócz tego, że można ją nazwać absurdalną, jest również skandaliczna i niebezpieczna. Jest to kolejne uderzenie w Kościół katolicki, w wartości i w polską szkołę – podkreśla poseł Marzena Machałek.

RIRM

STANOWISKO
PARLAMENTARNEGO ZESPOŁU DS. PRZECIWDZIAŁANIA ATEIZACJI POLSKI

W SPRAWIE DYSKRYMINACJI NAUCZYCIELI RELIGII W SZKOŁACH

Ministerstwo Edukacji Narodowej w ostatnim czasie zleciło podległym sobie Kuratoriom Oświaty zbadanie i przesłanie do resortu informacji na temat przypadków pedofilii lub molestowania seksualnego nieletnich przez katechetów w szkołach publicznych, jak również informacji o spełnianiu wymogów formalnych przy zatrudnianiu katechetów.

Działanie Ministerstwa Edukacji Narodowej to kolejna odsłona walki z Kościołem. To wpisywane się w narrację środowisk liberalnych i lewicowych, których celem jest zniszczenie autorytetu Kościoła. To także jawne naruszanie zapisów Konstytucji, która stoi na straży równości i poszanowania praw wszystkich obywateli.

Z pedofilią należy walczyć. Przed wszelkim złem trzeba chronić dzieci. Należy nie tylko karać ale i zapobiegać. Jednak działania MEN nie mają charakteru prewencyjnego, gdyż zgodnie z przesłanym do Kuratoriów pismem, resortu nie interesuje problem pedofilii w szkole, a jedynie skupia się, zgodnie z linią prezentowaną przez meinstreamowe media na środowisku katechetów.

Dlatego wyrażamy swój zdecydowany sprzeciw i wzywamy Premiera Donalda Tuska do podjęcia wszelkich działań mających na celu wyjaśnienie tej sytuacji. Brak stanowczej reakcji ze strony Premiera, będziemy uważać za przyzwolenie na szykanowanie Kościoła, poniżania hierarchów i dyskryminowane duchownych.

Prezydium Parlamentarnego Zespołu
ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski
/-/ Andrzej Jaworski
/-/ Małgorzata Sadurska
/-/ Bartosz Kownacki

drukuj