fot. Urszula i Andrzej Omylińscy

11. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Na Jasną Górę przybyła dziś 11. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. W południe jej uczestnicy zgromadzili się na uroczystej Mszy św. W tym roku modlitewnemu spotkaniu u stóp jasnogórskiej Pani przyświeca hasło „Zło dobrem zwyciężaj”.

Podczas eucharystii nastąpił akt zawierzenia i poświęcenia barw klubowych. Następnie pielgrzymi spotkają się z Zofią Pilecką, córką pułkownika Witolda Pileckiego, żołnierza Armii Krajowej, więźnia i organizatora ruchu oporu w niemieckim obozie zagłady Auschwitz.

Pielgrzymkę zakończy Marsz pamięci ks. Jerzego Popiełuszki przed pomnik na alejach.

Duszpasterz polskich kibiców ks. Jarosław Wąsowicz, podkreśla, że intencje, z jakimi pielgrzymi przybywają do Częstochowy, są niezmienne.

– Każdy w sercach przynosi to, co jest dla niego ważne, i z tego się bardzo cieszę. Zawsze modlimy się za naszą Ojczyznę, o jej pomyślność we wszystkich trudnych sprawach, a także za środowisko kibicowskie, żeby było w nim więcej dobra niż zła – wskazuje ks. Jarosław Wąsowicz.

Kibice mogą także oddać krew. Obok sanktuarium stanął specjalny autobus, gdzie prowadzona jest honorowa zbiórka krwi.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl