fot. Monika Tomaszek

31. rocznica powstania Radia Maryja

Dokładnie dziś odbywają się obchody z okazji 31. rocznicy powstania Radia Maryja. Uroczystości mają miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej w Toruniu przy ul. Bema. Obchody rozpoczęły się o godz. 12.00, a punktem centralnym wydarzenia będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Tadeusza Wojdy, metropolity gdańskiego. Wydarzenie można śledzić za pośrednictwem Radia Maryja i TV Trwam.

W ubiegłym roku świętowaliśmy jubileuszową 30. rocznicę powstania Radia Maryja. Od samego rana zarówno przed Radiem Maryja, jak i innymi dziełami przy nim powstałymi gromadzili się licznie pielgrzymi z całego kraju, a także spoza granic naszej Ojczyzny, dziękując Bogu za 30 lat istnienia ich ukochanej Rozgłośni.

– Bogu dziękujemy za to Radio i jestem szczęśliwa, że tu jestem kolejny raz – mówiła Pani Bożena Krzyżanowska, pielgrzym.

Dziękczynienie to jedno. Drugie to modlitwa w intencji kolejnych owocnych lat służby Radia Maryja – służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Radio Maryja – jak podkreślali sami pielgrzymi – pełni w ich życiu bardzo ważną rolę.

– Jestem wdzięczna, że tu mogę być, bo Radio Maryja, Wy – studenci, młodzi ludzie – dajecie mi nadzieję na przyszłość, że będzie dobrze – podkreśliła Pani Teresa.

Radio Maryja to nie tylko wspaniała katolicka rozgłośnia., to także dzieło, które tworzy wyjątkową wspólnotę – jedną wielką Rodzinę Radia Maryja.

– Nigdy nie myślałam, że będę miała tak wielką rodzinę, a zawsze chciałam, bo jestem jedynaczką.  Coś wspaniałego, to są takie przyjaźnie – oznajmiła Pani Mariola.

31 lat temu nie spodziewano się, że mała katolicka Rozgłośnia przerodzi się w wielkie dzieło ewangelizacyjne – służące na co dzień Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. O wielkiej roli Radia Maryja dla Polski i dla nich samych mówili pielgrzymi ze Świdnicy Śląskiej, którzy przybyli dziś do Torunia.

Radio Maryja to jest dla mnie pogłębianie wiary, wiedzy, historii, no i prawdy, bo stąd płynie prawda, stąd wyszło słowo niezależne, które uratowało Polskę przed wielką katastrofą. Może i nawet nie byłoby Polski, gdyby nie Radio Maryja – podkreślił Zbigniew Rejzer.

– Wiele radości przynosi starszym ludziom, przede wszystkim schorowanym, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy świętej. To jest wielka nagroda od Maryi – dodała Sylwia Kulecka.

Czego zatem życzyć Radiu na kolejne lata? Przede wszystkim wytrwałości w swojej misji ewangelizacyjnej.

– Życzyć mniej problemów, życzliwości ludzi w stosunku do Ojca Dyrektora, do ojców redemptorystów oraz wszystkich, którzy słuchają Radia Maryja – oznajmił Władysław Bożek.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl