Fot. Katarzyna Cegielska

Ks. bp W. Śmigiel podczas 31. rocznicy powstania Radia Maryja: Dziękujemy, że Radio Maryja rzetelnie informuje o Kościele, ewangelizuje i katechizuje

Dziękujemy, że Radio Maryja rzetelnie informuje o Kościele, ewangelizuje i katechizuje. Tym samym wzmacnia Kościół pojęty nie jako lepiej lub gorzej działająca instytucja lub socjologiczna wspólnota, ale jako Kościół, który jest przepełniony Duchem Świętym, wpatrzony w Matkę Boga i zjednoczony we wspólnocie wiary, nadziei i miłości. Dzięki Radiu Maryja możemy doświadczyć Kościoła synodalnego przez interaktywne audycje, odpowiedzi na trudne pytania oraz otwarcie na ludzi wędrujących po życiowych drogach (…). Radio Maryja i związane z nim inne instytucje spełniają ważną misję, ponieważ są słyszalnym i opiniotwórczym katolickim głosem, który w innych środkach społecznego przekazu bywa pomniejszany, ale niekiedy również manipulowany, wyśmiewany lub czasami po prostu pomijany – powiedział podczas obchodów 31. rocznicy Radia Maryja ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej.

W sobotę 3 grudnia Rodzina Radia Maryja świętowała 31. rocznicę powstania Rozgłośni. Pielgrzymi dziękowali za lata posługi dzieła. Jak wskazał ks. bp Wiesław Śmigiel, Radio Maryja umożliwia codzienną modlitwę oraz spotkanie.

– W ciągu roku liturgicznego, dzięki Radiu Maryja i TV Trwam mamy okazję do codziennych spotkań, modlitwy. Codziennie możemy się karmić Słowem Pana. Jest również sporo wydarzeń religijnych i kulturalnych organizowanych dla Rodziny Radia Maryja, na które przyjeżdżają pielgrzymi z Polski oraz całego świata. Rocznica powstania Radia Maryja należy do najważniejszych. Przypada ona na początku Adwentu, nowego roku liturgicznego i nowego programu duszpasterskiego, który obecnie brzmi „Wierzę w Kościół Chrystusowy” – podkreślił ordynariusz diecezji toruńskiej.

Ks. bp Wiesław Śmigiel podziękował, że Radio Maryja rzetelnie informuje ludzi, a dzięki audycjom słuchacze mogą doświadczyć Kościoła synodalnego.

– Dziękujemy, że Radio Maryja rzetelnie informuje o Kościele, ewangelizuje i katechizuje. Tym samym wzmacnia Kościół pojęty nie jako lepiej lub gorzej działająca instytucja lub socjologiczna wspólnota, ale jako Kościół, który jest przepełniony Duchem Świętym, wpatrzony w Matkę Boga i zjednoczony we wspólnocie wiary, nadziei i miłości. Dzięki Radiu Maryja możemy doświadczyć Kościoła synodalnego przez interaktywne audycje, odpowiedzi na trudne pytania oraz otwarcie na ludzi wędrujących po życiowych drogach – wskazał.

Duchowny podkreślił również, że żyjemy w pluralistycznym świecie, w którym w każdym aspekcie – również medialnym – panuje wielość i konkurencja. Ksiądz biskup Wiesław Śmigiel zaznaczył, że media, które bardzo często bazują na emocjach, manipulują, wyśmiewają czy wręcz pomijają treści katolickie.

– Media realizują działania wyznaczone przez swojego właściciela, Jeśli są komercyjne, traktują przekaz jako produkt, który należy sprzedać, dlatego często oferuje się treści, które odwołują się do najbardziej podstawowych pragnień ludzkich, często z pominięciem kwestii etycznych, estetycznych. W takim świecie Radio Maryja i związane z nim inne instytucje spełniają ważną misję, ponieważ są słyszalnym i opiniotwórczym katolickim głosem, który w innych środkach społecznego przekazu bywa pomniejszany, ale niekiedy również manipulowany, wyśmiewany lub czasami po prostu pomijany – podkreślił ks. bp Wiesław Śmigiel.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl