Prezydent A. Duda z okazji 31. rocznicy Radia Maryja: Wspólnota, którą Państwo tworzą, od samego początku nastawiona była na dążenie zarówno do przemiany wewnętrznej, jak i społecznej, narodowej i ogólnoludzkiej

Radio Maryja wraz z kolejno powstającymi działami, czyli: „Naszym Dziennikiem”, Telewizją Trwam i Akademią Kultury Społecznej i Medialnej od 31 lat niezmiennie niosą otuchę i wsparcie, umacniając w ludzkich sercach miłość i wiarę. Inspirują i pokazują liczne przykłady tego, jak w świecie współczesnym służyć bliźnim i Ojczyźnie – napisał prezydent RP, Andrzej Duda, w liście skierowanym z okazji 31. rocznicy powstania Radia Maryja, który odczytała Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP.

Na początku listu prezydent Andrzej Duda przesłał gratulacje i wyrazy uznania twórcom, współpracownikom i przyjaciołom Radia Maryja.

Pozdrawiam też słuchaczy i widzów, uczestniczących w dzisiejszych uroczystościach za pośrednictwem transmisji w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Wszystkim dziękuję za całe dobro, które czynią Państwo razem z pożytkiem dla Kościoła i Polski – podkreślił prezydent RP.

Andrzej Duda zauważył, że tradycyjne doroczne obchody rocznicowe odbywają się na początku grudnia, w szczególnym czasie Adwentu.

Wypełnionym, z jednej strony, przygotowaniami do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a z drugiej – w wymiarze duchowym – głęboką nadzieją i oczekiwaniem. Uważam to za niezwykle trafne i głęboko symboliczne, bo przecież wspólnota, którą Państwo tworzą, od samego początku nastawiona była na dążenie zarówno do przemiany wewnętrznej – poprzez indywidualną praktykę, jak i też zarazem do społecznej, narodowej i ogólnoludzkiej przemiany na lepsze – wskazał prezydent RP.

Andrzej Duda zaznaczył, że Radio Maryja, „Nasz Dziennik” , Telewizja Trwam oraz Akademia Kultury Społecznej i Medialnej  od 31 lat niezmiennie niosą otuchę i wsparcie, umacniając w ludzkich sercach miłość i wiarę.

Inspirują też i pokazują liczne przykłady tego, jak w świecie współczesnym służyć bliźnim i Ojczyźnie – zwrócił uwagę.

Prezydent RP podziękował za udział w budowie etosu solidarności i wzajemnej pomocy, który okazał się decydujący w doświadczeniach obecnego roku.

Rosyjska agresja i walka Ukrainy w obronie niepodległości postawiły przed wszystkimi Polakami nieznane od pokoleń wyzwania. Jako Prezydent Rzeczypospolitej jestem ogromnie dumny, że naród i państwo polskie dają tak piękne świadectwo, przyjmując uciekających przed wojną i ofiarnie wspierając sąsiadów, którzy heroicznie walczą z najeźdźcą – napisał w liście prezydent Andrzej Duda.

radiomaryja.pl

 

 

drukuj