Fot. Katarzyna Cegielska

31 lat posługi Radia Maryja 

Radio Maryja nadaje od 31 lat. W minioną sobotę w Toruniu odbyły się uroczystości rocznicowe, natomiast w najbliższy czwartek Rodzina Radia Maryja spotka się w Bydgoszczy.

Centralnym punktem sobotnich uroczystości, które odbyły się w Toruniu, była Eucharystia. W homilii metropolita gdański, ks. abp Tadeusz Wojda, podkreślał, że Jezus przyszedł i nauczył nas, że prawdziwa wolność to nieustanne dawanie siebie innym, to budowanie z innymi komunii miłości [czytaj więcej].

– Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka, a im dalej jesteśmy od Boga, tym bardziej oddalamy się od drugiego człowieka – mówił ks. abp Tadeusz Wojda.

Metropolita gdański wskazywał, iż potrzebujemy Maryi, by obronić naszą chrześcijańską tożsamość; obronić to, co dla nas jest wartością. Wskazywał, że to Chrystus jest jedyną skałą, na której człowiek może budować swoje życie. Ks. abp Tadeusz Wojda przypomniał postać św. Jana Pawła II, który właśnie tego nas uczył; do tego nas zapraszał, by postawić Chrystusa w centrum.

– Czy te ataki, które dzisiaj są na niego kierowane, nie są przyczyną właśnie tego, że tak mocno nam przypomniał, że nasze życie należy budować na przykazaniach, na wierności Bogu, na wierności Chrystusowi – zaakcentował.

Ordynariusz diecezji toruńskiej, ks. bp Wiesław Śmigiel, zwrócił uwagę na to, co katolicka rozgłośnia robi, by pokazywać Kościół jako wspólnotę. Dodał, że potrzeba dziś słyszalnego i opiniotwórczego, katolickiego głosu.

– Katolickiego głosu, który w innych środkach społecznego przekazu bywa w zależności od doraźnych potrzeb pomniejszany – trudno zresztą temu się dziwić – ale niekiedy bywa też manipulowany, wyśmiewany – oznajmił ks. bp Wiesław Śmigiel.

Katolicki głos jest głosem, który dba o Polskę, o tożsamość Polaków i ich historię. Wyrazem tego jest budowa Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Radio Maryja daje świadectwo o tym, jakim narodem są Polacy – mówił w sobotę w Toruniu wicepremier Jacek Sasin [zobacz więcej].

– Jakim narodem byli wtedy, kiedy trzeba było zachować przyzwoitość; trzeba było wiedzieć, jak się zachować. Kiedy wokół szalała zbrodnia, to Polacy z narażeniem własnego życia ratowali innych – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

Wicepremier Jacek Sasin oraz wicepremier Mariusz Błaszczak wspólnie przekazali miecz pochodzący z początku XV wieku.

– Będzie ważnym elementem ekspozycji w Muzeum Pamięć i Tożsamość, które będzie przez kolejne dziesięciolecia i wieki świadczyć o naszej historii – wskazywał wicepremier Jacek Sasin.

Listy z okazji rocznicy powstania Radia Maryja przesłali prezydent Andrzej Duda oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Rodzina Radia Maryja jest otwarta na wszystkich – to przesłanie, jakie płynie z ust założyciela i dyrektora rozgłośni, o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR.

– My chcemy budować miłość i pokój z wszystkimi. To jest Radio Maryja, bo Radio Maryja jest katolickie i to jest nauka katolicka. My chcemy ze wszystkimi żyć w przyjaźni – podsumował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Podczas uroczystości w Toruniu nie zabrakło części artystycznej. Wystąpiła Rodzina Kaczmarków oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

W najbliższy czwartek 31. rocznicę swojego powstania Radio Maryja będzie świętowało także w Bydgoszczy. To tego dnia w 1991 roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny toruńska rozgłośnia rozpoczęła swoje nadawanie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl