fot. Krzysztof Guz

Trwamy w dziękczynieniu za 31 lat posługi Radia Maryja

W sobotę obchodzono 31. rocznicę Radia Maryja. Pielgrzymi z całej Polski  zebrali się w Toruniu, aby wspólnie świętować i się modlić. Dziękowali za 31 lat posługi i prosili o dalszą pełną wiary i nadziei drogę dla Radia Maryja, wszystkich posługujących i słuchaczy. Rozgłośnia jest szczególnym darem dla słuchaczy – zwłaszcza dla osób chorych i cierpiących.

Od 31 lat Radio Maryja dociera do milionów polskich domów.

– Chcemy budować miłość i pokój z wszystkimi i to jest Radio Maryja – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Wielka Rodzina Radia Maryja świętowała w Toruniu rocznice powstania swojej rozgłośni. Ewangelizacja to główna misja toruńskiego Radia.

– W tę wielką i ważną misję niesienia Chrystusa innym od 31 lat włącza się Radio Maryja – powiedział ks. abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.

Rozgłośnia łączy ludzkie serca na całym świecie.

– Radio Maryja daje nam Boga. Uczy nas Boga. Uczy modlitwy. Uczy zawierzenia Matce Bożej – mówiła jedna z uczestników uroczystości.

To zawierzenie i modlitwa płynąca z Radia Maryja jest ogromnym wsparciem dla wielu odbiorców.

– Jak człowiekowi ciężko na duszy to do dobrze włączyć Radio Maryja – powiedziała jedna ze słuchaczek.

To szczególnie ważne dla chorych i cierpiących.

– Pan Janusz bierze udział w codziennych modlitwach. Słucha audycji. Ma dzięki temu towarzystwo – oznajmił pan Dariusz, opiekun chorego pana Janusza.

Radio Maryja to codzienna modlitwa, katechezy oraz transmisje Mszy świętych.

– Ile dobra daje nam to Radio Maryja, ile pomaga nam w życiu codziennym i osobistym. To jest coś wspaniałego. To jest ta więź, która nas łączy – mówiła Gertruda Szumska, przewodnicząca Koła Przyjaciół Radia Maryja w Gdańsku.

Jak podkreśliła pani Gertruda Szumska Radio Maryja to coś więcej – to wyjątkowa wspólnota – rodzina.

31. rocznicę swojego powstania Radio Maryja będzie świętowało także w Bydgoszczy w najbliższy czwartek, 8 grudnia 2022 roku. To tego dnia w 1991 roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny toruńska rozgłośnia rozpoczęła swoje nadawanie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl