fot. Piotr Kania

[TYLKO U NAS] A. Rabuszak: W związku z obchodami 31. rocznicy powstania Radia Maryja dojdzie do zmian w ruchu drogowym w Toruniu

3 grudnia w Toruniu odbędą się obchody 31. rocznicy powstania Radia Maryja. W związku z tym w mieście dojdzie do kilku zmian w ruchu drogowym. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa. Pielgrzymi muszą pamiętać o tym, aby posiadać zapisany numer telefonu do swojego opiekuna oraz kierowcy. Każdy z autokarów będzie miał nadany numer, który również warto zapisać. Nie wnośmy ze sobą niebezpiecznych narzędzi. Będzie to sprawdzane. Proszę także nie zostawiać żadnych paczek, toreb czy innych ładunków bez opieki. To może spowodować niepotrzebną interwencję służb – powiedział Andrzej Rabuszak, główny specjalista z Wydziału Ochrony Ludności w Toruniu, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, minie dokładnie 31 lat od powstania Radia Maryja. Obchody rocznicowe będziemy przeżywać już w najbliższą sobotę, 3 grudnia. W Arenie Toruń, przy ul. gen. Józefa Bema 73/89, wspólnie będziemy dziękować Bogu za dar ewangelicznego dzieła promieniującego na całą Polskę i świat. Wydarzenie związane jest ze zmianami w ruchu drogowym, które przybliżył Andrzej Rabuszak.

– Jeśli idzie o przewidywane zmiany w organizacji ruchu w Toruniu, to na ul. Żwirki i Wigury będzie ruch jednokierunkowy dla autokarów, które będą chciały podjechać pod siedzibę Radia Maryja. Autokary będą mogły podjechać pod rozgłośnię tylko od ul. Grudziądzkiej, czyli od drogi nr 91. Kiedy autokar wjedzie na ul. Legionów, będzie kierowany przez patrol policji lub straży miejskiej do najbliższego ronda. Następnie dojedzie do ul. Grudziądzkiej, aby wjechać pod siedzibę Radia Maryja – poinformował gość „Aktualności dnia”.

Główny specjalista z Wydziału Ochrony Ludności w Toruniu wskazał, że „część uczestników będzie rozpoczynała pielgrzymkę albo od siedziby Radia Maryja, albo od Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II”.

– Przewidujemy, że ludzie odwiedzą te dwa miejsca, zanim przyjadą na główne miejsce uroczystości. Jeśli idzie o miejsce docelowe, czyli Arenę Toruń, to zmiany będą polegały na tym, że na ul. Bema, na wysokości ul. Matejki, z dwóch pasów jezdni będzie zrobiony jeden po to, żeby na wysokości Tor-Toru autokar mógł nawrócić i podjechać pod halę sportowo-widowiskową. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa. Kiedy pielgrzymi wysiądą, autokary odjadą w stronę Motoareny, w kierunku drogi nr 80 – zaznaczył Anrzej Rabuszak.

Gość Radia Maryja przedstawił także kilka uwag i wskazówek dla pielgrzymów. Jak powiedział, „każdy uczestnik powinien mieć numer telefonu do swojego opiekuna oraz kierowcy. Nie musi mieć urządzenia potrzebnego do kontaktu, wystarczy bowiem sam zapisany numer”.

– Przed wyjazdem z Torunia należy sprawdzić, czy obok nas w autokarze siedzi ta sama osoba. Przed wejściem na halę trzeba pamiętać, żeby nie wnosić ze sobą niebezpiecznych narzędzi. Będzie to sprawdzane. Zabierzmy tylko niezbędny bagaż, leki. Resztę rzeczy możemy zostawić w autokarze. Co więcej, każdy z autokarów będzie miał nadany numer, który również warto zapisać. Proszę także nie zostawiać żadnych paczek, toreb czy innych ładunków bez opieki. To może spowodować niepotrzebną interwencję służb – wyjaśnił.

Program obchodów oraz pozostałe informacje dotyczące 31. rocznicy powstania Radia Maryja można znaleźć [w tym miejscu].

Cała rozmowa z Andrzejem Rabuszakiem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl