fot. Katarzyna Cegielska

O. D. Paszyński CSsR z okazji 31. rocznicy powstania Radia Maryja w Bydgoszczy: Radio Maryja budzi i podtrzymuje nadzieję. Toruńska rozgłośnia sprawia, że w tych trudnych czasach jest łatwiej żyć

Ufamy, że Duch Święty popycha nas do tego, by karty nowej historii zapisywać jako Rodzina Radia Maryja, bo Duch Święty chce dokonywać w nas i poprzez nas wielkie dzieła Boże – powiedział podczas obchodów 31. rocznicy powstania Radia Maryja w Bydgoszczy, o. Dariusz Paszyński CSsR, wikariusz przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

O. Dariusz Paszyński CSsR zaznaczył, że dobrze, gdy co roku obchodzimy urodziny i opowiadamy historię, która zawsze jest pouczająca. [czytaj więcej]

– To bardzo ważne, bo z perspektywy czasu można dostrzec, jak Pan Bóg działa, gdzie włączył się w różnych sytuacjach, gdzie było jego szczególne towarzyszenie i pomoc. Opowiadanie swojej historii jest bardzo pouczające. Może być też wezwaniem do nawrócenia i powrotu do pierwotnej gorliwości, ale przede wszystkim jest oddawaniem chwały Bogu i dziękczynieniem za niezliczone dary, których nam udzielił. (…) Rozpamiętywanie swojej historii jest też konieczne po to, aby utrzymywać żywą tożsamość naszej rodziny, aby umocnić jedność i poczucie przynależności do niej – podkreślił redemptorysta.

O. Dariusz Paszyński CSsR podziękował również wszystkim osobom tworzących Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe.

– Ojcze Dyrektorze, wszyscy współbracia redemptoryści pracujący w Radiu Maryja i w dziełach, które przy nim wyrosły, wszyscy pracownicy, współpracownicy, kochane drogie siostry zakonne z różnych zgromadzeń, wszyscy wolontariusze, dziękuję wam za to, że to, co mówicie, potwierdzacie swoim życiem. Jedna Pani powiedziała, że to o wiele więcej znaczy niż nie jedno kazanie, nie jedno słowo. Bóg zapłać! – podziękował wikariusz przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

Redemptorysta przypomniał, że Radio Maryja budzi i podtrzymuje nadzieję, a Duch Święty popycha do zapisywania nowych kart historii jako Rodzina Radia Maryja.

– Radio Maryja sprawia, że w tych trudnych czasach jest łatwiej żyć. (…)  Nasza nadzieja jest owocem wiary w Pana, który ciągle do nas mówi: „Nie lękajcie się, ja jestem z wami”. Nasza nadzieja nie opiera się na kalkulacjach, cyfrach, strategiach, wnikliwych analizach, ale na tym, komu zawierzyliśmy i dla którego nie ma nic niemożliwego. Nadzieja zawieść nie może. Popycha, by pisać nowe kary przyszłości, na którą spoglądamy z niepokojem, ale z nadzieją. Ufamy, że Duch Święty popycha nas do tego, by karty nowej historii zapisywać jako Rodzina Radia Maryja, bo Duch Święty chce dokonywać w nas i poprzez nas wielkie dzieła Boże – powiedział o. Dariusz Paszyński CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj