fot. FB Fundacja W Trosce o Płodność im. św Jana Pawła II

Inauguracja Fundacji „W trosce o płodność” im. św. Jana Pawła II

W Bydgoszczy zainaugurowała dziś działalność Fundacja „W trosce o płodnośćim. św. Jana Pawła II. Głównym punktem wydarzenia była Msza św. sprawowana w Katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja. Eucharystii przewodniczył ks. bp Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz diecezji bydgoskiej. Celem nowej fundacji ma być szerzenie wiedzy nt. troski o zdrowie prokreacyjne kobiet, promowanie Modelu Creighton i NaProTechnologii oraz zrzeszanie polskich instruktorów. 

Niepłodność to termin, który jak nigdy wcześniej jest obecnie odmieniany przez wszystkie przypadki. Dlaczego tak się dzieje? Dotyka ona coraz więcej par starających się o swoje potomstwo. Jednak – jak się okazuje – wielu z nich można pomóc. NaProTechnologia to naturalna i skuteczna metoda leczenia niepłodności. Jej głównym twórcą jest prof. Thomas W. Hilgers i to on również dał impuls do tego, aby powołać nową fundację, która będzie odpowiedzialna za szerzenie wiedzy na temat Modelu Creighton i NaProTechnologii w Polsce.

Dr. Hilgers Letter to Polish Providers_July 19_2022

Fundacja „W trosce o płodność” im. św. Jana Pawła II – to nazwa nowej instytucji. Jej uroczysta inauguracja nastąpiła dziś w Bydgoszczy. Głównym punktem wydarzenia była Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji bydgoskiej. Następnie uczestnicy przeszli do Domu Polskiego, gdzie ks. dr Jan Kobak z Rzymu wygłosił wykład pt.: „Rola instruktora w ochronie życia i godności człowieka”.

Zadaniem Fundacji – jak podkreślają jej członkowie – będzie szerzenie wiedzy nt. troski o zdrowie prokreacyjne kobiet.

– Instytucja będzie zajmować się promocją stylu życia wspierającego naturalną płodność, popularyzacją i rozpowszechnianiem wiedzy o zdrowiu, szczególnie wiedzy z zakresu płodności i przekazywaniu życia, profilaktyce chorób układu rozrodczego, profilaktyce niepłodności i chorób nowotworowych – wyjaśniają.

Jednak na tym nie koniec. Fundacja zajmie się także promocją i nauką Modelu Creighton jako nowoczesnej i naturalnej metody rozpoznawania płodności pozwalającej monitorować stan zdrowia ginekologicznego kobiet oraz będącej podstawowym narzędziem diagnostycznym, wykorzystywanym w leczeniu chorób ginekologicznych.

„Pragniemy mieć udział w budowaniu świadomości kobiet” – wskazała Ewa Jurczyk, instruktorka Modelu Creighton, prezes Fundacji.

– Chcemy, aby kobiety mogły dostrzec swoje piękno przez pryzmat daru płodności, któremu należy się szczególna troska ze względu na samą siebie, swoje zdrowie, swoje małżeństwo i rodzinę. Wszystko, co robimy, robimy w trosce o płodność – dodała.

Fundacja będzie miała szczególnego patrona, który uważany jest za twórcę Akademii Życia.

– Bardzo ważna dla nas jest postawa szacunku do życia ludzkiego i godności człowieka, którą tak promował patron naszej fundacji  –  św. Jan Paweł II – wskazała Ewa Jurczyk.

Członkowie Fundacji zwracają uwagę, że realizacja ich jasno obranych celów będzie odbywała się poprzez organizację i udział w szkoleniach, sympozjach oraz konferencjach.

Planujemy również organizację spotkań integracyjnych, szkoleń i warsztatów oraz tworzenie przestrzeni wymiany wiedzy i doświadczenia dla polskich instruktorów Modelu Creighton, który jest podstawą w NaProTechnologii – podkreślają.

fccpolska/radiomaryja.pl

drukuj