Konferencja „Kryzys praworządności i wymiar sprawiedliwości” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu 9 marca odbędzie się konferencja „Kryzys praworządności i wymiar sprawiedliwości”. Podczas wydarzenia poruszone zostaną problemy z zakresu m.in. źródeł prawa, statusu sędziego, a także ochrony wolności religijnej.

W sobotę 9 marca w auli Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (ul. Droga Starotoruńska 3) odbędzie się konferencja „Kryzys praworządności i wymiar sprawiedliwości”, poświęcona problematyce z zakresu prawa i sądownictwa w Polsce.

Wydarzenie podzielone zostało na cztery sesje. Pierwsza z nich – „Praworządność, zasada legalizmu (art. 7 Konstytucji) a praktyka ustrojowa i orzecznicza” rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do godz. 12.10. Moderatorem tej części konferencji będzie dr Paweł Adam Makowski z AKSiM.

Druga sesja – „Źródła prawa i orzecznictwo sądów (w tym międzynarodowych)”, moderowana przez sędzię Joannę Pąsik, odbędzie się w godzinach 12.40-14.00.

Po godzinnej przerwie obiadowej, o godz. 15.00, rozpocznie się trzecia sesja: „Status sędziego”, której moderatorem będzie sędzia Michał Lasota. Ta część konferencji potrwa do godz. 15.55.

Ostatnia sesja – „Kryzys praworządności a wolność słowa oraz wolność sumienia i wyznania” – planowana jest w godzinach 16.10-17.45, a moderatorem będzie sędzia Anna Gąsior-Majchrowska.

Wśród gości, którzy zabiorą głos podczas konferencji, są m.in. prof. Anna Łabno – konstytucjonalista z Uniwersytetu Śląskiego, dr Michał Sopiński – rektor-komendant Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, dr Marcin Romanowski – były wiceminister sprawiedliwości, prof. Mariusz Muszyński – sędzia Trybunału Konstytucyjnego, prof. Aleksander Stępkowski – sędzia Sądu Najwyższego, a także ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr – etyk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i AKSiM.

Na konferencję można zapisać się, dzwoniąc pod numer telefonu 56 650 40 00 lub wysyłając e-mail na adres [email protected].

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Radio Maryja, Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik”, tygodnik „Niedziela”,  miesięcznik „W Naszej Rodzinie”, a także tygodnik „Sieci” i portal wPolityce.pl.

radiomaryja.pl

drukuj